Öğretmenler dikkat! Bakan Özer, öğretmenlerin mağdur olmaması için sistemin açılma tarihini uzattığını duyurdu!

Bakan Özer, 2022-2023 eğitim öğretim yılının başlamasının ardından Bakanlık yöneticileri ile bir araya geldi. Toplantıda uzman öğretmenlik eğitimlerine bazı öğretmenlerin yetişemediğini belirten Bakan Özer, öğretmenlerin mağdur olmaması için sistemin 19 Eylül Pazartesi gününe kadar tekrar açılması talimatını verdi.

2022-2023 yılı eğitim- öğretim yılının başlaması ardından Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Bakanlık yöneticileri ile yeni eğitim öğretim yılı değerlendirmesi için bir araya geldi. Toplantıya, Bakan Yardımcıları Petek Aşkar, Sadri Şensoy, Nazif Yılmaz ve Osman Sezgin ile birim amirleri de katıldı. Toplantıda, eğitim yılı hazırlık dönemi ve başlangıcında Türkiye'nin dört bir yanında sahada bulunan birim amirleri, değerlendirmelerini paylaştı.

Öğretmenler dikkat! Bakan Özer, öğretmenlerin mağdur olmaması için sistemin açılma tarihini uzattığını duyurdu!

"153 MİLYON DERS KİTABI VE 136 MİLYON YARDIMCI KAYNAK ÜCRETSİZ OLARAK ÖĞRENCİLERİMİZE ULAŞTIRILDI"

2022-2023 eğitim öğretim yılını okulların tüm ihtiyaçlarını karşılayarak başlattıklarını kaydeden Bakan Özer, "Tüm Türkiye'deki okullarımıza 3 milyar 750 milyon liralık bütçe gönderdik. Bu bütçeden temizlik ve kırtasiye malzemeleri, okulların büyük onarımlardan küçük onarımlarına tümünün giderleri karşılandı. 153 milyon ders kitabı ve 136 milyon yardımcı kaynak ücretsiz olarak öğrencilerimize ulaştırıldı. 60 bin temizlik elemanı okullar açılmadan 1 hafta önce göreve başladı. Çok daha hazırlıklı, çok daha temiz, güvenli ortamlarda çocuklarımızı karşılamanın mutluluğu içindeyiz" dedi.

BAŞÖĞRETMENLİK VE UZMAN ÖĞRETMENLİK EĞİTİMLERİ 19 EYLÜL'E KADAR DEVAM EDECEK.

Birim amirleri toplantıda, ‘Öğretmenlik Kariyer Basamakları Mesleki Gelişim Çalışmaları ve Eğitim Programına İlişkin Yönerge’ çerçevesinde yapılan uzman öğretmenlik eğitimlerinin 9 Eylül gününe kadar uzatılmasına rağmen bazı öğretmenlerin eğitimleri yetiştiremediklerini, yüzde 98 ve yüzde 99 oranında kalan öğretmenlerin olduğunu belirtti. Bunun üzerine Bakan Özer, öğretmenlerin mağdur olmaması için sistemin 19 Eylül Pazartesi gününe kadar tekrar açılması talimatını verdi. Aynı çerçevede yürütülen başöğretmenlik eğitimleri de daha önce belirtilen takvim doğrultusunda 19 Eylül'e kadar devam edecek.

 

Öğretmenler dikkat! Bakan Özer, öğretmenlerin mağdur olmaması için sistemin açılma tarihini uzattığını duyurdu! ile ilgili etiketler MEB mahmut özer
GÜNÜN VİDEOSU

Giresun'da fırtına etkisiyle deniz taştı! Mini tsunami dehşeti kamerada...

Giresun'da etkili olan fırtına nedeniyle deniz taştı. Mini tsunami yaşanan Tirebolu ilçesinde o anlar saniye saniye kameralara kaydedildi.