Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer kimdir? Mahmut Özer nereli ve kaç yaşında?

2021 yılında görevinden istifa eden eski Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un yerine atanan Mahmut Özer kimdir? Nereli ve Kaç yaşında? Haberimizde Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'i detaylı bir şekilde anlattık. Detaylar haberimizde...

6 Ağustos 2021 tarihinde eski Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un istifa etmesinin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Milli Eğitim Bakanlığına Mahmut Özer atandı. 6 Ağustos 2021 tarihinden bu zamana kadar Milli Eğitim Bakanlığı görevini yapan ve birçok projeyi hayata geçiren Mahmut Özer'in hayatı vatandaşlar tarafından merak edilerek araştırılmaktadır. Peki Mahmut Özer kimdir? Mahmut Özer nereli? Mahmut Özer evli mi? Merak edilenleri sizler için haberimizde derledik. İşte detaylar...

MAHMUT ÖZER HAYATI

1970 yılında Tokat'ta doğan Özer, 1988 yılında Tokat İmam Hatip Lisesini bitirdi. 1992 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. 1992-1994 yılları arasında Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü Dalaman Havalimanı’nda Elektronik Mühendisi olarak görev yaptıktan sonra 1994-2002 yılları arasında Gaziosmanpaşa Üniversitesi Tokat Meslek Yüksek Okulunda öğretim görevlisi olarak görev yapmıştır.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer kimdir? Mahmut Özer nereli ve kaç yaşında?

2001 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Elektrik-Elektronik Mühendisliği Anabilim Dalında doktorasını tamamlayan Özer, 2002 yılında Zonguldak Karaelmas Üniversitesi (Bülent Ecevit Üniversitesi) Mühendislik Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümünde yardımcı doçent olarak göreve başladı. Aynı üniversitede 2005 yılında doçent, 2010 yılında da profesör unvanını aldı. 2009 yılından itibaren rektör yardımcılığı görevinde bulunurken, 2010 yılında gerçekleştirilen rektörlük seçimlerinde birinci çıktıkta] sonra Zonguldak Karaelmas Üniversitesi rektörü olarak atandı. 2014 yılında rektörlük seçimlerinde de birinci olan Özer, yeniden Bülent Ecevit Üniversitesi rektörü olarak atandı.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer kimdir? Mahmut Özer nereli ve kaç yaşında? - Resim : 2

1 Ağustos 2015-1 Ağustos 2016 tarihleri arasında Üniversitelerarası Kurul Başkanlığı görevinde bulundu. Ekim 2014'ten itibaren TÜBİTAK tarafından çıkarılan ve Science Citation Index (SCI) kapsamında taranan Turkish Journal of Electrical Engineering & Computer Sciences dergisinin baş editörlüğü, 15 Ekim 2015'ten itibaren de YÖK temsilcisi olarak Mesleki Yeterlilik Kurumu Başkan vekilliği görevini sürdürdü. 8 Ağustos 2018 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı Bakan Yardımcılığına atandı.

6 Ağustos 2021 tarihinde T.C. Resmî Gazete'de yayımlanan atama kararı ile Ziya Selçuk'un yerine Millî Eğitim Bakanı olarak atanmıştır.

MAHMUT ÖZER ASLEN NERELİ?

1970 yılında Tokat'ta doğan Özer'in aslen Tokat'lı olduğu bilinmektedir.

 MAHMUT ÖZER KAÇ YAŞINDA?

1970 yılında doğan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 52 yaşındadır.

MAHMUT ÖZER EVLİ Mİ?

Nebehat Özer ile evlidir ve 3 çocuk babasıdır.

MAHMUT ÖZER BOYU KAÇ?

Bakan Mahmut Özer'in boyu 178 santimetre uzunluğunda olduğu bilinmektedir.

 

 

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer kimdir? Mahmut Özer nereli ve kaç yaşında? ile ilgili etiketler MEB Milli Eğitim Bakanlığı mahmut özer mahmut özer kimdir mahmut özer nereli mahmut özer evli mi
GÜNÜN VİDEOSU

Sidney'de ayin sırasında kan donduran olay! Gazze ile ilgili vaaz veren piskopos bıçaklandı...

Avusturalya’nın Sidney kenti yakınlarında vaaz veren piskopos, Gazze’deki deneyimlerini anlatıp, Gazze’de küçük çocukların öldürülmemesi gerektiğini belirtirken bıçaklı saldırıya uğradı. O anlar saniye saniye YouTube'da canlı yayınlandı.