Kılıçdaroğlu-Akşener zirvesi sonrası Enver Aysever'den bomba sözler! "Masa fiili olarak dağılmış durumda"

Kemal Kılıçdaroğlu ile Meral Akşener arasında dün gerçekleşen sürpriz zirve sonrası Enver Aysever'den dikkat çeken açıklamalar geldi. Ahlatlıbel'de gerçekleşen görüşmenin malumun ilamı olduğu ve masanın fiilen dağıldığı iddia ediliyor. Aysever , "Akşener, Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu'nun bir 'yük' olduğu kanaatinde. Aslında masa fiili olarak dağılmış durumda." dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile 6'lı masa için sembolik değeri yüksek olan Çankaya Ahlatlıbel tesislerinde bir araya geldi.

Bilindiği üzere masa ilk toplu fotoğrafını Ahlatlıbel'de vermişti.

Yaklaşık iki buçuk saat süren zirve sonrası iki genel başkan, tesisten açıklama yapmadan ayrıldı.

İYİ PARTİLİLER: NELER KONUŞULDUĞU KONUSUNDA BİR FİKRİMİZ YOK

Öte yandan İYİ Parti'den Akşener - Kılıçdaroğlu görüşmesine ilişkin dikkat çeken bir açıklama geldi.

İYİ Partili Turhan Çömez, görüşme talebinin Kılıçdaroğlu'ndan geldiğini belirterek gündemin ne olduğunu bilmediklerini ifade etti. Çömez, "Şu anda neler konuşulduğu konusunda bir fikrimiz yok" dedi.

AKŞENER-KILIÇDAROĞLU ZİRVESİ PANİK YARATTI

Akşener - Kılıçdaroğlu zirvesi masada da panik havası uyandırdı.

Masanın küçük ortaklarından Gelecek Partisi'nin Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu katıldığı canlı yayında Kemal Kılıçdaroğlu ve Meral Akşener'e serzenişte bulundu.

Davutoğlu, "6'lı masayı hep beraber kurduk, 2 liderin bu masayı dağıtma hakları yok" ifadelerini kullandı.

"TEK ADAY DEĞİL ÇOKLU ADAY ÇIKARILABİLİR"

Kulislerde yer alan ilk bilgiler ise uzlaşıya varamayan masanın çoklu aday formülü ile hareket edeceği yönünde. Bunun ilk sinyali Ahmet Davutoğlu'ndan geldi. Davutoğlu, "Altılı Masa gerektiğinde anlaşıp iki aday çıkarabilir" dedi.

ENVER AYSEVER'DEN DİKKAT ÇEKEN ÇIKIŞ

Tüm bu yaşanan gelişmelerin ışığında Enver Aysever'den ise dikkat çeken bir çıkış geldi.

"BABACAN VE DAVUTOĞLU AKŞENER'İN GÖZÜNDE BİR YÜK"

Ahlatlıbel'deki zirveyi 'bir hakikatin ortaya çıkması' olarak yorumlayan Aysever, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in 6'lı masanın varlığına ilk günden beri hiç inanmadığını vurguladı.

Akşener'in Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu'nun bir 'yük' olduğu kanaatinde olduğunu iddia etti.

"ASLINDA MASA FİİLİ OLARAK DAĞILDI"

Meral Akşener'in Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik masanın genel tavrının '"Masaya dağıtmadan önce son kez bir araya gelelim, bunun üzerine oturup konuşalım' tavrı olduğuna dikkat çeken Enver Aysever, "Aslında masa fiili olarak dağılmış durumda" ifadelerini kullandı.

"KILIÇDAROĞLU İMAMOĞLU'NA GÜVENMİYOR"

Kemal Kılıçdaroğlu'nun Ekrem İmamoğlu'nu hırslı olarak gördüğü ve güvenmediğini belirten Aysever, "Kemal Kılıçdaroğlu girmiş seçime ve kaybetmiş. Ertesi gün CHP Genel Merkezi'ne gidebilir mi? Valla taşlarlar adamı. Ekrem Bey'i aday gösterse mesela yine o koltukta oturamaz. Oğlu ya hani... 50 yaşında bir adama altın tepside cumhurbaşkanlığını vereceksin ve bu kadar hırslı bir adam da seni CHP genel başkanlığında oturtacak. Oturmazlar abi oturtmazlar" ifadelerini kullandı.

"'ERDOĞAN'I DEVİREN ADAM OLARAK TARİHE GEÇERİM' DİYOR"

Enver Aysever, "Kılıçdaroğlu, "Ben başkasını aday yapıp eve emekliliğe gideceğime kendim aday olurum" diyor, bu kadar yılın sonunda Erdoğan'ı deviren adam olarak tarihe geçerim diyor. Geçebilir mi? Bilmiyorum..." dedi.

Bu bağlamda Mansur Yavaş ve Meral Akşener ikilisi ile ilgili de ses getirecek bir iddia ortaya atıldı.

"AKŞENER MANSUR YAVAŞ'TAN HOŞLANMIYOR"

Enver Aysever, Akşener'in Mansur Yavaş'tan hoşlanmadığını söyleyerek şu ifadeleri kullandı;

"Akşener asla ve kat'a Mansur Yavaş'tan hoşlanmıyor. Akşener, Kemal Bey'e gidip "Mansur Bey bizim adayımız değildir, olması yönünde bir tasarrufumuz yoktur" dedi. Kemal Bey 'Biz Mansur Bey'e söz verdik" diyerek onu başkan adayı yaptı. Bunu CHP'li kurmaylara sorabilirsiniz."

Kılıçdaroğlu-Akşener zirvesi sonrası Enver Aysever'den bomba sözler! "Masa fiili olarak dağılmış durumda" ile ilgili etiketler Kemal Kılıçdaroğlu Meral Akşener