Kenan Doğulu şikayet mi edildi? Vatandaşı olduğu ABD'den büyük şok! Borcunu ödeyemeyince taksit yaptırdı...

ABD’den vatandaşı olduğu Kenan Doğulu'ya kötü haber! ABD Vergi Dairesi (IRS), 47 yaşındaki ünlü şarkıcı, söz yazarı ve aranjör Kenan Doğulu'ya yüklü vergi borcu çıkardı. Doğulu, yüksek vergi borucunu ödeyebilmek için vergi dairesiyle anlaşma sağlayıp taksit yaptırdı.

Vatandaşlık verdiği kişilerin, başka ülkelerdeki kazançlarından da vergi alma hakkına sahip olan ABD, Kenan Doğulu'ya yüksek bir vergi borcu çıkardı. Kenan Doğulu vergi dairesiyle anlaşıp taksit yaptırmak zorunda kaldı. Ünlü şarkıcının yıllar önce büyük çabalar sonucu elde ettiği ABD vatandaşlığının başına bela olduğu konuşuluyor.


Sabah gazetesinden Bülent Cankurt, konuyu "ABD Yüklü Bir Vergi Çıkarmış" başlığıyla bugünkü köşesine taşıdı. İşte Cankurt'un o yazısı...

Kenan Doğulu


Kulağıma gelen dedikodulara göre; ABD Vergi Dairesi (IRS), Kenan Doğulu'ya yüklü bir vergi borcu çıkarmış. Meğer ABD, vatandaşlık verdiği kişilerin, kendi ülkelerindeki kazançlarından da vergi alma hakkına sahipmiş.


VERGİ DAİRESİ KENAN DOĞULU'NUN PEŞİNE DÜŞTÜ

Artık birileri şikayet mi etti, yoksa akılları başlarına yeni mi geldi bilmiyorum ama IRS, Doğulu'nun peşine düşmüş ve vergi istemiş.

GİRİŞ YASAĞI KONMAMASI İÇİN ABD'YE VERGİ ÖDÜYOR

IRS, o kadar yüksek bir vergi borcu çıkarmış ki, Doğulu vergi dairesiyle anlaşıp taksit yaptırmış. Doğulu, pandeminin de etkisiyle zorlansa da vatandaşlığını kaybetmemek ve en önemlisi de ABD'ye giriş yasağı konmasın diye her ay ABD'ye vergi ödüyormuş.

 Kenan Doğulu

Kenan Doğulu, ABD vatandaşlığının avantajları olduğu kadar böyle dezavantajlarının da olduğunu acı da olsa öğrenmiş oldu.

 

 

 

Kenan Doğulu şikayet mi edildi? Vatandaşı olduğu ABD'den büyük şok! Borcunu ödeyemeyince taksit yaptırdı... ile ilgili etiketler Kenan Doğulu ABD vergi ABD vatandaşlığı ABD Vergi Dairesi IRS Vergi borcu
GÜNÜN VİDEOSU

Kastamonu'da şiddetli yağış! Dereler taştı, okullar tatil edildi

Kastamonu'nun İnebolu ilçesinde şiddetli yağış nedeniyle hayat durma noktasına geldi. İnebolu Çayı'nda ortaya çıkan görüntüler ise oldukça korkutucu.