Jeffrey Dahmer öldürdüğü kişilerin otopsileri! Jeffrey Dahmer öldürdüğü kişiler kimler?

Netflix'in dikkat çeken Dahmer dizisi tüm dünyada büyük yankı uyandırıyor. Özellikle Jeffrey Dahmer'in öldürdüğü kişiler merak konusu oldu. Konuyla alakalı araştırma yapan kişiler arama motorlarına Jeffrey Dahmer öldürdüğü kişilerin otopsileri yazarak detayları araştırıyor. Peki, Jeffrey Dahmer öldürdüğü kişiler kimler? İşte Jeffrey Dahmer öldürdüğü kişilerin otopsileri...

Netflix'te yayınlandığı anda büyük bir yankı uyandıran Jeffrey Dahmer dizisi, gerçek bir hikayeden uyarlanması ile dikkatleri üzerine çekti. 1991 yılında 17 genci öldüren psikopat seri katil Jeffrey Dahmer'in hikayesini ele alan dizide, gerçekten öldürdüğü kişilerin otopsi sonuçları merak edilerek araştırılmaktadır.

Çıkışıyla izlenme rekoru kıran ve kırmaya devam eden dizi, sosyal medyada büyük yankı uyandırdı. Filimde Jeff biriyle bağ kurmak istediğinde ona zarar vermek istemez ancak daha sonrasında garip bir şekilde o kişi ortadan kaybolur ve Jeff, öldürmüş olduğunu itiraf eder.

Jeffrey Dahmer öldürdüğü kişilerin otopsileri! Jeffrey Dahmer öldürdüğü kişiler kimler?

Dahmer'in kurbanlarını katletmeden önce uyuşturduğunu gördüğümüzde oldukça şaşırırız. Çünkü o kadar soğukkanlı bir katil, kurbanlarını keserken canları acımaması için uyuşturur. Hatta bazı sahnelerinde kurbanlarının etlerini yedikten sonra hoşnut bir ifade ile rahatladığını görürüz. Bunun sebebi öldürdüğü kişiyle tekrar bağ kuruyormuş hissine kapıldığı için.

Dizinin yayınlandığı andan itibaren hikayesine kapılan izleyiciler Jeffrey Dahmer'in öldürdüğü kişilerin otopsilerini yazarak detayları araştırıyor. Peki, Jeffrey Dahmer öldürdüğü kişiler kimler? İşte Jeffrey Dahmer öldürdüğü kişilerin otopsileri...

JEFFREY DAHMER ÖLDÜRDÜĞÜ KİŞİLERİN OTOPSİLERİ

1978'den 1991'e kadar tam 13 yıl boyunca 17 genç erkek ve çocukları öldüren Jeffrey Dahmer'in öldürdüğü kişilerin otopsi sonuçları...

 İLK KURBANI: STEVEN HİCKS (Haziran 1978)

Liseden yeni mezun olan Jeffrey Dahmer'in ilk kurbanı Haziran 1978 yılında 18 yaşındaki Steven Hicks'tir.Burada hikaye Dahmer’ın Ohio’da bir rock konserine giden 18 yaşındaki otostopçu Steven Hicks’i arabasına almasıyla başlar. Uzun zamandır erkeklere tecavüz etme hayalini kuran Dahmer, Hicks’i birlikte içki içmek için annesinin Bath Township, Ohio’daki evine getirdi. Hicks evden ayrılmaya çalışınca Dahmer, onu bir halter barıyla dövdü, sonra onu boğdu ve vücudunu parçalara ayırdı. 

STEVEN TUOMİ (Eylül 1987)

Hicks, Jeffrey Dahmer’ın ilk kurbanıydı. Dahmer için son kurban değildi. 1978 ile 1987 arasında kimseyi öldürmeyen Dahmer, ABD Ordusu’ndaki kısa görevi sırasında her ikisi de korkunç olaylardan kurtulan iki asker arkadaşı Billy Joe Capshaw ve Preston Davis’e tecavüz ettiği iddia edildi.

Eylül 1987’de Dahmer, Wisconsin, Milwaukee’deki bir barda 24-25 yaşlarında olan Steven Tuomi ile tanıştığında bir fırsat buldu. Dahmer, Tuomi’yi uyuşturup tecavüz etme niyetiyle oteline getirdiğini iddia etti. Fakat, Dahmer uyandığında Tuomi’yi ölü buldu. Dahmer, Inside Edition’a verdiği röportajda şunları söyledi: “Onu öldürmek gibi bir niyetim yoktu. Sabah uyandığımda kaburga kemikleri kırılmıştı. Görünüşe göre onu yumruklarımla döverek öldürmüşüm.” Dahmer bununla sınırlı kalmadı.

JAMES DOXTATOR (Ekim 1987)

Dahmer'in üçüncü kurbanı henüz 14 yaşında bir erkek çocuğu olan James Doxtator'dur.  Dahmer daha sonra dedektiflere söylediği gibi, çocuğu büyükannesinin West Allis, Wisconsin’deki evinin bodrum katına götürdü ve ona çıplak poz vermesi için 50 dolar vaat etti. Ancak Dahmer bunun yerine ona ilaç verdi, tecavüz etti, boğdu ve vücudunu parçaladı. Ardından Dahmer, Doxtator’un kalıntılarını bir balyozla yok etti.

RİCHARD GUERRERO (Mart 1988)

Jeffrey Dahmer, bir sonraki kurbanı olan 22 yaşındaki Richard Guerrero ile Milwaukee barında tanıştı. Dahmer, Guerrero’yu uyuşturup boğdu. Daha sonra Guerrero’nun cesediyle cinsel ilişkiye girdi ve vücudunu parçaladı.

ANTHONY SEARS (Mart 1989)

Jeffrey Dahmer’ın birçok kurbanı gibi, 24 yaşındaki hevesli model Anthony Sears da katille bir barda tanıştı. Dahmer, Sears’ı ona büyükannesinin evine kadar eşlik etmesi için ikna etti ve burada onu uyuşturup boğdu. Bu suçtan sonra Dahmer, bir yıl boyunca kimseyi öldüremedi. Çünkü 13 yaşındaki Keison Sinthasomphone’a cinsel tacizde bulunmaktan bir yıl hapis cezasına çarptırıldı. Dahmer, serbest bırakıldıktan kısa bir süre sonra tekrar cinayet işlemeye devam etti.

RAYMOND SMİTH (Mayıs 1990)

Dahmer, hapisten çıktıktan sonra Milwaukee’deki bir daireye taşındı. Kısa süre sonra Raymond Smith adında 32 yaşında bir seks işçisiyle tanıştı. Dahmer, Smith’e onunla eve gelmesi için 50 dolar teklif etti. Dahmer, yeni dairesinde Smith’i uyuşturdu, onu ölümüne boğdu ve Smith’in cesedinin fotoğraflarını çekti. Daha sonra Smith’in cesedini parçaladı.

EDWARD SMİTH (Haziran 1990)

Jeffrey Dahmer’ın kurbanları çoğunlukla yabancı olsa da katil aslında yedinci kurbanı olan 27 yaşındaki Edward Smith’i tanıyordu. Görünüşe göre daha önce kulüplerde birlikte görülmüşlerdi. Dahmer, Edward Smith’i öldürdü ve vücut parçalarından bazılarını bozulmaya başlayana kadar dondurucuda sakladı.

 ERNEST MİLLER VE DAVİD THOMAS (Eylül 1990)

Jeffrey Dahmer’ın kurbanlarından ikisi Eylül 1990’da öldürüldü. Bu talihsiz kurbanlar 22 yaşlarındaki Ernest Miller ve David Thomas idi. Katil önce Miller’ı öldürdü. Dahmer uyuşturup boğarak öldürdüğü kurbanlarının çoğunun aksine Miller’ın boğazı kesti. Ayrıca Miller’ın vücut parçalarını yemeyi denedi. Üç hafta sonra Dahmer, Thomas’la tanıştı ve onu da dairesine götürdü. Orijinal çalışma biçimine geri dönen Dahmer, onu uyuşturdu ve boğdu.

CURTİS STRAUGHER (Şubat 1991)

İnsanları öldürmeye kısa bir ara verdikten sonra Dahmer tekrar öldürmeye başladı. Katil, 17 yaşındaki Straugher’ı çıplak fotoğraf çekimi için para vereceğini söyleyerek evine gelmeye ikna etti. Daha sonra Dahmer onu uyuşturdu, boğdu, fotoğrafını çekti ve parçalara ayırdı. Ardından vücudunun çeşitli kısımlarını yemek için sakladı.

ERROL LİNDSEY ( Nisan 1991 )

19 yaşındaki Errol Lindsey, Jeffrey Dahmer tarafından tarafından korkunç bir deney için hayatta tutulurken en acı verici ölümlerden birine maruz kaldı. Lindsey’i dairesine götüren Dahmer ona ilaç verdi ve sonra kafasına bir delik açıp hidroklorik asit döktü. Dahmer’ın amacı Lindsey’i zombi gibi bir şeye dönüştürmekti. Ancak deney işe yaramadı. Lindsey baş ağrısından şikayet ederek uyandı ve Dahmer onu boğarak öldürdü.

ANTHONY HUGHES VE KONERAK SİNTHASOMPHONE (Mayıs 1991)

Jeffrey Dahmer’ın sonraki iki kurbanı 1991 yılının Mayıs ayında öldürülmüş olsa da birbirlerinden tamamen farklı hikayeleri var. Dahmer, ilk kurban olan 31 yaşındaki Anthony Hughes ile Milwaukee gay barında tanıştı. Sağır olan Hughes, Dahmer ile eve gitmeyi kabul etti. Dahmer daha sonra onu uyuşturdu ve boğdu.

1988’de saldırdığı çocuğun küçük kardeşi olan 14 yaşındaki Konerak Sinthasomphone’u dairesine götürdü. Hughes’un cesedi yerdeyken Dahmer, Sinthasomphone’da “kafa delme” deneyini tekrar denedi. Ancak Sinthasomphone’un kafasına hidroklorik asit enjekte etmesine rağmen, 14 yaşındaki çocuk Dahmer daireden çıkarken kaçmayı başardı. Dahmer geri döndüğünde kurbanını sersemlemiş ama sokakta polise haber vermiş olan kadınlarla konuşurken buldu. Yetkililer kısa süre sonra gelse de Dahmer yetkilileri Sinthasomphone’un 19 yaşında ve sevgilisi olduğuna ikna etmeyi başardı. Yaşanan bu durumun ise iki sevgilinin kavgası yüzünden kaynaklandığını söyledi. Sinthasomphone’u kadınlardan uzaklaştırdıktan sonra Dahmer, Sinthasomphone’un kafasını delerek onu öldürdü.

MATTHEW TURNER (Haziran 1991 )

Jeffrey Dahmer’ın son kurbanlarından biri olan 20 yaşındaki Matthew Turner, tıpkı diğerleri gibi öldü. Dahmer, Turner’ı dairesine gelmeye ikna ettikten sonra onu uyuşturdu, boğdu ve parçalara ayırdı. Dahmer daha sonra Turner’ın vücudunun bazı kısımlarını dondurucuda sakladı.

JEREMİAH WEİNBERGER, OLİVER LACY VE JOSEPH BRADEHOFT (Temmuz 1991)

Temmuz 1991’de Jeffrey Dahmer üç adamı öldürdü ve dördüncüyü de öldürmeye çalıştı. İki haftalık bir süre içinde 23 yaşındaki Jeremiah Weinberger, 24 yaşındaki Oliver Lacy ve 25 yaşındaki Joseph Bradehoft’u öldürdü. Fakat 22 Temmuz 1991’de, Bradehoft’u öldürdükten sadece birkaç gün sonra Jeffrey Dahmer’ın şansı sonunda tükendi. 32 yaşındaki Tracy Edwards’ı çıplak fotoğrafları için para ödemeyi teklif ederek dairesine çekmesinin ardından Edwards kaçmayı başardı. Bir polis arabasını durdurdu ve memurları Dahmer’in dairesine götürdü.

Dahmer’ın evine giden polisler katili suçlamak için yeterli kanıt buldular. Adli tabip, Dahmer’ın evinde çok fazla vücut parçası bulunduğunu belirterek şunları söyledi: “Bu, gerçek bir suç mahallinden çok birinin müzesini yıkmak gibiydi.”

 

Jeffrey Dahmer öldürdüğü kişilerin otopsileri! Jeffrey Dahmer öldürdüğü kişiler kimler? ile ilgili etiketler Jeffrey Dahmer Netflix
GÜNÜN VİDEOSU

TBMM'de 'sokak hayvanları yasası' gerginliği! Çocuğunu kaybeden annenin üzerine yürüdüler

Sahipsiz hayvanlara yönelik yasa teklifinin komisyon görüşmelerine katılmak isteyen dernek temsilcileri ile meclis personeli arasında gerginlik yaşandı. Sokak hayvanlarının saldırısıyla çocuğunu kaybeden anne muhalefete tepki gösterirdi. Muhalif milletvekilleri acılı annenin üzerine yürüdü