İhsan Oktay Anar'ın yeni romanı Tiamat Raflardaki Yerini Aldı

Yazar İhsan Oktay Anar Everest Yayınları’ndan çıkan yeni romanı Tiamat ile 8 yıl aradan sonra okurları ile buluştu. Tiamat, kitapçı vitrinlerinde yerini aldı.

Sekiz yıl önce yazdığı Galîz Kahraman romanı ile okurlarıyla buluşan yazar İhsan Oktay Anar, yeni romanı ve yeni yayınevi ile okurlarının karşısına çıkıyor. Çağdaş edebiyatın en önemli yazarları arasında gösterilen Anar'ın yeni kitabı Tiamat 16 Şubat'ta Everest Yayınları tarafından yayımlandı.

160 sayfa olan Tiamat'ın editörlüğünü Everest Yayınları Genel Yayın Yönetmeni Saadet Özen yaparken, kapak çizimini ise Ali Yaycıoğlu gerçekleştirdi.

Tiamat, ciltli ve ciltsiz olarak iki formatta okura sunuldu.

ihsan-oktay-anar-in-yeni-romani-tiamat-16-subat-ta-cikiyor-979338-1.

ihsan-oktay-anar-in-yeni-romani-tiamat-16-subat-ta-cikiyor-979334-1.

Tiamat’ın arka kapağında şu ifadeler yer alıyor:

“Başlangıçta her şey soğuk, boş ve anlamsızdı. Kutsal Rüzgâr sular üzerinde okşar gibi anaforlarla esiyor, güneş ve ayın, burçlar ve yıldızların henüz yaratılmadığı zifirî gecede, gözleri mucizevî bir dokunuşla açılmış halde bizzat kendini, yani karanlığın yine ta kendisini gören kör tabiatı sanki teselli ediyordu.

Onun uyanıp cisimleşmiş hâli olan diğer çelik canavarın belirsiz silueti ise satıhtaki zayıf aydınlığın hemen altında âdeta kımıltısızdı.”

İhsan Oktay Anar’ın derin denizlerde kurduğu âlemde, o belirsiz, kımıltısız siluetin hem içinde hem dışında, olağanüstü bir hikâyede, hikâyeyiz.

İhsan Oktay Anar'ın yeni romanı Tiamat Raflardaki Yerini Aldı ile ilgili etiketler tiamat ihsan oktay anar