Hamdi Alkan'ı yıkan ölüm! Annesi hayatını kaybetti

Ünlü oyuncu ve yönetmen Hamdi Alkan aldığı acı haberle yıkıldı. Hamdi Alkan'ın uzun zamandır sağlık sorunları yaşayan annesi Hilva Alkan hayatını kaybetti. Ünlü sanatçı annesinim vefatını sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşımla duyurdu.

56 yaşındaki oyuncu, yapımcı ve yönetmen Hamdi Alkan, annesi Hilva Alkan'ın vefatıyla yıkıldı. Hamdi Alkan'ın bir süredir yoğun bakımda tedavi gören annesi dün akşam saatlerinde yaşamını yitirdi.

ACI HABERİ SOSYAL MEDYADAN DUYURDU

Acı haberi Instagram sayfasından ''Anneme veda..'' notuyla duyuran Hamdi Alkan'a aralarında ünlü isimlerin de olduğu çok sayıda takipçisinden baş sağlığı mesajları yağdı. Hamdi Alkan'ın 'Survivor 2023'te yarışan kızı Zeynep Alkan'a ise babaannesinin vefat haberinin verilip verilmeyeceği ise henüz bilinmiyor.

''MEMLEKETİN ANTAKYA DEPREMDE YOK OLDU...''

İşte Hamdi Alkan'ın annesinin vefatının ardından yaptığı duygusal paylaşım...


''ANNEME VEDA.. Canım annem dün akşam vefat etti. Öylesine zor bir zaman ki anneciğim günlerdir akan gözyaşlarıma şimdi senin yokluğunun acısı eklendi. Aylardır yaşama tutundun. Memleketin Antakya depremde yıkıldı yok oldu. Akranların arkadaşların tanıdıklar göçen binaların altında kaldı. Çıkabilenler şehirden göçtü. Çıkamayanlar, çıkarılamayanlar bu dünyadan göçtü. Sami amca öldü, Şaul amca öldü, Doktor Bessam öldü... Zahter kokulu Antakya öldü. Bunları farketmeyeceğin bir hastalıkla yoğun bakımda uyuduğun için buruk bir mutluluk duydum beni affet. Öyle günlerden geçiyoruz ki anneciğim deprem belki bitiyor ama yüreklerimizdeki fay kırıklarını cahilce çabalarla derinleştirmeye çalışanlar var. Sen dün aramızdan ayrılarak bir kez daha anne olarak bizi korudun. Çok değil bir hafta önce her şey yerli yerinde iken aramızdan ayrılsaydın belki bizde Antakya’da olacak şimdi ise bu dünyada olmayacaktık. Şehirler yıkılır zamanla yenileri inşa edilir. Ama o şehri şehir yapan ruhu satın alacağınız inşa edeceğiniz ne bir yer ne de bir para birimi bu evrende mevcut değil. Bu yüzyılları binyılları gerektirir. O ruh sanatla, eğitimle sabırla ilmek ilmek oluşur. Ben şu an hayattaysam bunun sebebi yine sen oldun anneciğim. Ve çok sevdiğin Antakya’yı yeniden yaşatmak için çalışmak sana sözüm olsun. Tüm bölgede ki canlarımıza nefesim yettiğince ses olmak sözüm olsun. Seni Antakyalılığımın hoşgörüsü, sıcaklığı,samimiyeti ile uğurluyorum. Huzur içinde uyu.''

HAMDİ ALKAN

 

 

Hamdi Alkan'ı yıkan ölüm! Annesi hayatını kaybetti ile ilgili etiketler Hamdi Alkan Zeynep Alkan