Hafta sonu Pazar alkol satışı yasak mı?

Hafta sonlarında vatandaşlar alkol satışı yasak mı sorusuna yanıt aradı. Normalleşme sürecinde risk grubunda olan ilerimizde hafta sonu sokağa çıkma yasağı saatlerinde değişikliğe gidildi. Peki, alkol satışı hafta sonu var mı?

Kısıtlama olan illerde Pazar günleri market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçiler 10.00-­17.00 saatleri arasında faaliyetlerinde devam etmekte. Vatandaşlar, (65 yaş ve üzeri ile 20 yaş altında bulunanlar hariç) zorunlu ihtiyaçlarının karşılanması ile sınırlı olmak ve araç kullanmamak şartıyla (engelli vatandaşlarımız hariç) ikametlerine en yakın market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçilere kadar gidebilmekte. Aynı saatlerde de market, bakkal, manav, kasap, kuruyemişçiler ve online sipariş firmaları evlere/adrese servis şeklinde de satışlarına devam edebilmekte.

Ülkemiz genelinde hafta içinde ve Cumartesi günü 21.00­-05.00 saatleri arasında sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak. Genelgede, daha önce açılış-kapanış saatleri belirlenmiş olan iş yerlerinin de (bakkal, market, manav, kasap, berber, kuaför ve güzellik salonu, terzi, ayakkabıcı vb.) açılış-kapanış saatlerinin düşük, orta ve yüksek risk grubundaki illerde 07.00-20.00 saatleri arası olarak belirlendi.

HAFTA SONU PAZAR ALKOL SATIŞI YASAK MI?

İçişleri Bakanlığı'nın son kararına göre hafta sonu sokağa çıkma yasağı saatleri içinde açık tutulan bakkal, kuru yemişçi ve marketlerde alkol satışı yapılamayacak.

Bakanlık tarafından 81 ile gönderilen uyarı yazısında yer alan "Sokağa çıkma kısıtlamasının uygulanacağı cumartesi ve pazar günleri 10.00-17.00 saatleri arasında acil ihtiyaçlar için açık tutulan bakkal, kuru yemişçi ve marketlerde alkol satılmaması" ifadeleri yer alıyor.

Hafta sonu Pazar alkol satışı yasak mı? ile ilgili etiketler Pazar hafta sonu alkol satışı yasak