Hadise 4 aylık eşi Mehmet Dinçerler'e boşanma davası açmıştı... Boşanma davasının duruşma tarihi belli oldu

Sosyal medya hesaplarından yaptıkları açıklama ile evliliklerini sonlandırmaya hazırlandıklarını duyuran şarkıcı Hadise ile iş insanı Mehmet Dinçerler'in boşanma davasının görüleceği tarih belli oldu. Avukatı Hakan Öncel aracılığıyla eşi Mehmet Dinçerler'e Beykoz 2. Aile Mahkemesi'nde dava açan Hadise, 30 Eylül cuma günü görülecek davadan çıkacak kararı bekliyor.

Bir süredir evliliklerinin üzerinde kara bulutlar dolaştığı konuşulan Hadise - Mehmet Dinçerler çifti evliliklerini sonlandırmaya hazırlandıklarını sosyal medya hesaplarından yaptıkları açıklamayla duyurmuşlardı.

Hadise, Instagram hesabından yaptığı açıklamayla 30 Nisan'da nikah masasına oturduğu Mehmet Dinçeler'e boşanma davası açtığını duyurmuştu. Hadise paylaşımında şu ifadelere yer vermişti: ''Anlaşarak sonlandıramadığımız için boşanma davası açtığımı sizlerle paylaşmak isterim. Mehmet'e hayatında mutluluklar diliyorum. Bu süreçte yanımda olan herkese teşekkür ederim. Hadise''

Mehmet Dinçerler de eşinin ardından konuyla ilgili açıklama yayınlamış ve Hadise'nin aksine boşanma kararının ortak alınan bir karar olduğunu ifade etmişti. 33 yaşındaki iş insanı yaptığı paylaşımda şunları söylemişti: ''Çok özel ve hassas olan bu konuda sessiz kalmak en doğrusu olur diye düşünmüştüm. Gelinen durumda ise, yapılan yakıştırmaları görünce susmanın şahsıma, aileme ve özellikle çok emek verdiğim son 1 seneme haksızlık olacağını düşünüyorum. Karşılıklı olarak çok değer vererek başladığımız ilişkimiz son bulsa da, ilişkimiz süresince Hadise'nin sanat hayatını belki de en çok destekleyen kişi oldu. Konserlerini ailem dahil en önden gururla izlediğime ve başkalarıyla da kendisiyle onur duyduğuma herkes şahit olmuşken, bugün öne sürülen iddiaları şaşkınlıkla karşılıyorum. Evliliğimizi sonlandırmak ortak görüşümüz doğrultusunda olup, tek istediğim süreci herkes için en hayırlı olacak şekilde saygı çerçevesinde bitirmektir. Başka hiçbir talep ve isteğim olmamıştır. Kendi dünyama dönmek adına herkesten bana ve aileme saygı rica ediyorum. Sevgiler...''


Hadise 4 aylık eşi Mehmet Dinçerler'e boşanma davası açmıştı... Boşanma davasının duruşma tarihi belli oldu

DAVA 30 EYLÜL CUMA GÜNÜ GÖRÜLECEK


Boşanma haberleri ve ortaya atılan iddialarla gündemden düşmeyen çiftin boşanma davasının görüleceği tarih belli oldu. Mehmet Dinçerler ile Hadise'nin boşanma davası 30 Eylül cuma günü Beykoz 2. Aile Mahkemesi'nde görülecek.


BOŞANMA DAVASINI HADİSE AÇMIŞTI

Hadise Açıkgöz boşanmak için avukatı Hakan Öncel aracılığıyla Beykoz 2. Aile Mahkemesi'ne dava açmıştı. Hadise Açıkgöz ile Mehmet Dinçerler'in 30 Nisan 2022'de evlendikleri belirtilen boşanma dilekçesinde, Mehmet Dinçerler'in evlendikten kısa bir süre sonra, Hadise'nin sanat hayatını kısıtlamaya yönelik tutum ve davranışlarda bulunmaya başladığı iddia edilmişti. Dilekçede, "Davalı tarafın bu davranışları, zaman içerisinde psikolojik baskı boyutuna ulaşmıştır. Bu psikolojik baskılar müvekkili oldukça yıpratmış ve sadece kişisel hayatını değil, kamuoyuna yansıdığı üzere sanat hayatını da etkileyecek boyuta varmıştır. Bu nedenle, taraflar arasında karşılıklı olarak uyumsuzluklar kendini göstermiş, ayrı yaşamaya başlamışlar ve evlilikleri fiilen sona ermiştir. Tarafların bundan böyle birlikte yaşamaları mümkün değildir" denilmişti.

Hadise maddi ve manevi tazminat talebinde bulunmayarak "Evlilik Birliğinin Sarsılması" başlıklı Medeni Kanun 166. maddesi uyarınca boşanmayı talep etmişti.

hadise - mehmet dinçerler

 

TARAFLARA DAVETİYE GÖNDERİLDİ

Mahkeme taraflar tarafından sunulan dilekçelerin değerlendirmesini tamamlayarak 30 Eylül'e duruşma tarihi verdi. Her iki tarafa da davetiye çıkarılmasına karar veren mahkeme, "sulh için gerekli hazırlığı yapmaları, duruşmaya sadece taraflardan birinin gelmesi ve yargılamaya devam etmek istemesi durumunda gelmeyen tarafın yokluğunda yapılan işlemlere itiraz edemeyeceği ve diğer tarafın onun muvafakati olmadan iddia ve savunmasını genişletip değiştirebileceği" açıklaması yapılmasını da kararlaştırdı.

Çekişmeli boşanma davasına Hadise ve Mehmet Dinçerler'in gelip gelmeyeceği belirsiz. (DHA)

 

 

 

Hadise 4 aylık eşi Mehmet Dinçerler'e boşanma davası açmıştı... Boşanma davasının duruşma tarihi belli oldu ile ilgili etiketler Hadise mahkeme dava Duruşma mehmet dinçerler boşanma davası
GÜNÜN VİDEOSU

Fatih Vatan Caddesi'nde içinde hasta olan ambulans kaza yaparak yan yattı!

Fatih Vatan Caddesi'nde içinde hasta olan bir ambulans, kaza yaparak yan yattı. Olay yerine sağlık, itfaiye ve polis ekipleri sevk edildi.