'Erdoğan talep etmedi' diyen AK Parti'den muhalefetin ek bütçe iddialarına yanıt: Kılıçdaroğlu ne kadar zam aldı açıklasın!

AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, muhalefetin iddialarına cevap verdi. Ünal, "Cumhurbaşkanımız artış talep etmemiştir." diyerek, Kılıçdaroğlu'nun da bu artıştan yararlandığını vurguladı. Ünal, "Kılıçdaroğlu açıklasın kendi maaşında ne kadar artış olmuş" dedi.

AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal muhalefetin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ek bütçe artışı ile ilgili iddialarını yanıtladı. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bir artış talebi olmadığını söyleyen Ünal, Cumhurbaşkanı ek bütçesi ile emekli vekillerin, emekli cumhurbaşkanlarının maaşlarının endeksli olduğunu, diğer emekliler gibi maaşlarda artış olabilmesi için bu adımın atıldığını belirtti.

Kılıçdaroğlu'nun da bu artıştan yararlandığını vurgulayan Ünal ayrıca,  "Kılıçdaroğlu açıklasın kendi maaşında ne kadar artış olmuş" dedi.

Ünal'ın açıklamaları şöyle:

Konu Cumhurbaşkanımızın ödeneğinin artırılması değil. Cumhurbaşkanımızın böyle bir talebi olmadı. Emekli maaşlarının endeksli olmasından dolayı, eski Cumhurbaşkanları, milletvekillerinin emekli maaşlarına yansıtılmak zorunda kalındı.

Kılıçdaroğlu açıklasın kendi maaşında ne kadar artış olmuş. Neden Cumhurbaşkanımız kendisini düşünüyor gibi bir algı oluşturuyorlar. Art niyetli ve çirkin bir açıklama. Bunu kendileri de biliyor. İYİ Partili, CHP'liler ile bu konu konuşuldu. Emekli maaşlarını Cumhurbaşkanımızın bütçesine endeksli olmaktan çıkaralım. Buyursunlar, buradan çağrı yapıyorum.

'Erdoğan talep etmedi' diyen AK Parti'den muhalefetin ek bütçe iddialarına yanıt: Kılıçdaroğlu ne kadar zam aldı açıklasın! ile ilgili etiketler Mahir Ünal Erdoğan maaş
GÜNÜN VİDEOSU

Hawaii'deki Kilauea Yanardağı'nda patlama! İşte o görüntüler

Hawaii'deki Kilauea Yanardağı'nda patlama meydana geldi. Faaliyete geçen yanardağ helikopter ile böyle görüntülendi...