e-YDS başvuruları ne zaman başlayacak? e-YDS başvurusu nasıl yapılır?

Yabancı Dil Seviye Tespit Sınavı (YDS), dil bilgisini ölçmek ve yabancı dil puanını belgelemek isteyen adaylar için önemli bir fırsat sunuyor. 2023 yılında gerçekleştirilen YDS'nin ikinci oturumu olan YDS-2'nin tarihleri sonunda belli oldu. Peki, e-YDS başvuruları ne zaman başlayacak? e-YDS başvurusu nasıl yapılır? İşte YDS-2 ile ilgili merak edilen tüm detaylar...

ÖSYM (Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi) tarafından yayınlanan resmi takvime göre, 2023 YDS-2 sınavı 22 Ekim 2023 tarihinde gerçekleştirilecektir. İlk oturumda istediği sonucu elde edemeyen veya yabancı dil bilgisini daha iyi belgelemek isteyen adaylar için bu tarih oldukça önemlidir.

e-YDS başvuruları ne zaman başlayacak? e-YDS başvurusu nasıl yapılır?

e-YDS başvuruları ne zaman başlayacak?

YDS-2 sınavına katılmak isteyen adaylar için başvuru süreci de belirlenmiştir. Başvurular, 1 Eylül 2023 tarihinde başlayacak ve 11 Eylül 2023 tarihinde sona erecektir. Adaylar, başvurularını ÖSYM'nin resmi internet sitesi olan https://ais.osym.gov.tr üzerinden tamamlayabileceklerdir.

e-YDS sınavı kaç saat?

YDS-2 sınavında adaylara toplam 80 soru yöneltilirken, bu soruları cevaplamak için adaylara toplamda 180 dakika (3 saat) süre verilmektedir. Sınav, yabancı dil bilgisini dinleme, okuma ve anlama yetenekleri üzerinden ölçmeyi amaçlar.

YDS-2 sınavı, katılımcılarına ulusal ve uluslararası düzeyde birçok fırsat sunma potansiyeli taşımaktadır. Adaylar, yükseköğretim kurumlarında yabancı dil ile eğitim alma, yurtdışı eğitim ve çalışma imkanları gibi alanlarda YDS puanını kullanabilirler.

e-YDS sonuçları nasıl sorgulanır?

Sınavın ardından adaylar, sonuçları ÖSYM'nin resmi internet sitesi üzerinden öğrenebileceklerdir. Ayrıca sonuç belgesi de bu platformdan temin edilebilecektir.

e-YDS başvuruları ne zaman başlayacak? e-YDS başvurusu nasıl yapılır? ile ilgili etiketler e-YDS
GÜNÜN VİDEOSU

Tefeciler Seçil Erzan'ı boş araziye götürüp tehdit etti! Yüzü gözü şiş halde ne derlerse tekrarladı

"Fatih Terim Fonu" ile milyonlarca dolarlık vurgun yapan bankacı Seçil Erzan'ın tefeciler tarafından tehdit edildiği görüntüler ortaya çıktı. Erzan'ın, evinden alınıp boş araziye götürüldüğü videoda yüzü gözü şiş halde tefeciler ne söylerse tekrar ettiği görüldü.