CHP'li Veli Ağbaba'nın 'S-400' sorusuna Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler'den bomba cevap: Bu çamaşır makinesi mi?

Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, vekillerin sorularını yanıtlarken CHP Milletvekili Veli Ağbaba'nın ilginç S-400 sorusuna dikkat çeken bir cevap verdi. Ağbaba, "S-400'leri niye kullanmıyorsunuz?" diye soru yöneltince Güler, "Nereye kullanacağız, bu çamaşır makinesi mi? Lütfen, anlayıp anlamadığınız her konuda bir fikir yürütmek zorunda değilsiniz" dedi.

Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonundaki Bakanlığının 2024 yılı bütçesinin görüşmelerinde milletvekillerinin eleştiri ve sorularını yanıtladı.

Bakan Güler, 6 Şubat tarihinden meydana gelen depremlerde TSK'nın icra ettiği faaliyetleri saat saat aktardı.

Daha sonra Bakan Güler'e, komisyonda S-400 Uzun Menzilli Bölge Hava ve Füze Savunma Sistemi'ne yönelik soru soruldu.

CHP'Lİ AĞBABA'DAN İLGİNÇ 'S-400' SORUSU

Güler ise, "Bizler 7 gün 24 saat, 365 gün bu memleketin güvenliği için çalışıyoruz. S-400'ü alıp bir fabrikanın köşesine teslim edemeyiz. Böyle bir şey asla yok. S-400'e ihtiyaç duyduğumuz anda düğmeye bastığımızda, ne olduğunu merak edenlerin hepsi görür." yanıtını verdi.

O esnada CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Güler'e, "Niye kullanmıyorsunuz?" diye sordu.

"NEREYE KULLANACAĞIZ, BU ÇAMAŞIR MAKİNESİ Mİ?"

Bakan Güler'den Ağbaba'ya dikkat çeken bir cevap geldi.

Güler, "Nereye kullanacağız, bu çamaşır makinesi mi? Lütfen, anlayıp anlamadığınız her konuda bir fikir yürütmek zorunda değilsiniz." dedi.

Öte yandan Güler'in cevabı sosyal medyada da gündem oldu ve çokça paylaşıldı.

CHP'li Veli Ağbaba'nın 'S-400' sorusuna Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler'den bomba cevap: Bu çamaşır makinesi mi? ile ilgili etiketler Veli Ağbaba CHP Yaşar Güler
GÜNÜN VİDEOSU

Giresun'da fırtına etkisiyle deniz taştı! Mini tsunami dehşeti kamerada...

Giresun'da etkili olan fırtına nedeniyle deniz taştı. Mini tsunami yaşanan Tirebolu ilçesinde o anlar saniye saniye kameralara kaydedildi.