Cennetten bir yer gibi: Görüntüsüyle büyüleyen Karasu Çayı nerede? Karasu Çayı’na nasıl gidilir?

Karasu Çayı, Mardin'in Mazıdağı ilçesinde yer alan bir saklı cennettir. Bu doğa harikası, dingin güzelliği ve nefes kesen manzarasıyla ziyaretçilerini büyüleyen mutlaka görülmesi gereken bir cazibe merkezidir. Şimdi sizlere Karasu Çayı’nın güzelliklerine ve konumunun özelliklerine bakalım…

KARASU ÇAYI’NI KEŞFEDİN

Vadi yatağına sıralanan yemyeşil ağaçlarla çevrili Karasu Çayı'nda irili ufaklı onlarca şelale muhteşem bir manzara sunuyor. Ziyaretçiler bir tura katılabilir ve taze, temiz havayı solurken su ve kuşların dinlendirici seslerinin keyfini çıkarabilirler. Bu yerin güzelliği eşsiz ve doğayla iç içe olmayı sevenler için mükemmel bir yer.

Karasu Deresi gerçekten yıl boyu gidilen bir destinasyondur ve her mevsim kendine özgü bir cazibe sunar. Kuraklık sırasında derenin su seviyesi düşer, ancak bir yağmurdan sonra su seviyeleri tekrar yükselir ve dağların güzelliği parlar. İlkbaharda sarı, kahverengi ve yeşilin canlı renkleriyle canlanan dere, kartpostal tadında bir görüntü oluşturur. Ağaçların yaprakları kurur ve dağılır, ancak güzellikleri bozulmadan kalır ve ziyaretçiler baharın ihtişamının tadını çıkarabilirler.

ZİYARETÇİLERİN İZLENİMLERİ

Cennetten bir yer gibi: Görüntüsüyle büyüleyen Karasu Çayı nerede? Karasu Çayı’na nasıl gidilir?

Birçok ziyaretçi, kalabalıktan kaçmak ve doğayla iç içe sakin bir zaman geçirmek için Karasu Çayı'na gelir. Dicle Üniversitesi öğrencisi Salih Baran, sınavlarının ardından doğal güzelliğine tanık olmak için dereyi ziyaret etti. Doğa ile baş başa kalmayı sevdiklerini ve bu yüzden burayı seçtiklerini ifade etti ve “İnsanlar buraya pek gelmiyor. Şu sıralar doğanın tadını çıkaran bir arkadaşla geldik. sararıyor, her yer muhteşem. Yazın da buraya geldik ve şu anda yağışlardan dolayı şelale hızla akıyor. Baharda burası çok güzel." dedi.

Karasu Deresi'ni ilkbahar, yaz ve sonbahar olmak üzere üç kez ziyaret eden Salih Baran, kış aylarında tekrar gelmeyi planlıyor. Vatandaşlara dereyi ziyaret etmelerini ancak etrafa saçılan çöplere karşı dikkatli olmalarını tavsiye ediyor ve “doğanın bir parçasıyız ve onu kirletmemeliyiz” diyor.

Günlük hayatın karmaşasından uzaklaşmanıza yardımcı olacak sakin ve huzurlu bir kaçamak arıyorsanız Karasu Çayı tam size göre. Doğal güzelliği, nefes kesen manzarası ve huzur veren sesleriyle Mardin'deki bu saklı cennet, doğayı seven herkesin mutlaka uğraması gereken bir yerdir.

Cennetten bir yer gibi: Görüntüsüyle büyüleyen Karasu Çayı nerede? Karasu Çayı’na nasıl gidilir? ile ilgili etiketler Seyahat
GÜNÜN VİDEOSU

Bakan Uraloğlu'ndan 'Filenin Sultanları' açıklaması

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, A Milli Kadın Voleybol Takımı'nın Amerika Birleşik Devletleri (ABD) seyahatine ilişkin Türk Hava Yolları'ndan (THY) bilgi aldığını açıkladı.