Bitcoin'deki yatay seyir yatırımcıları bezdirdi! BTC ve kripto para piyasasında son durum...

Bitcoin'e ne oldu? Bitcoin düşüyor mu? Bitcoin (BTC), son günlerde önemli bir değer kaybı yaşıyor ve bu da birçok yatırımcıların aklında bazı soru işaretleri getiriyor. Son piyasa olumsuzlukları ile birlikte, herkesin aklını karıştıran Bitcoin, daha yükselip yükselmeyeceği veya 26.000 dolar seviyesinin altına düşmeye devam edip etmeyeceği bir çok kişi tarafından araştırılıyor. Peki Bitcoin'de son durum ne? İşte 19.06.2023 Bitcoin fiyat tahmini ve kripto para piyasasında son durum...

Bitcoin, mevcut fiyat olarak 27.000 doların altında sabit kaldı. Yatırımcılar fiyat hareketini hevesle takip etse de, istenen yükseliş hareketi bir türlü kendini gösteremedi.

SEC ile Binance ve Ripple gibi önde gelen oyuncular arasında devam eden hukuk mücadeleleri, yatırımcıları iyice korkuttu. Ayrıca tüm bunların ortasında JPMorgan, Çin'in öngörülen ekonomik hakimiyeti karşısında ABD dolarının geleceği hakkında bir tartışma başladı.

Baş faiz oranları stratejisti Praveen Korapaty liderliğindeki Goldman Sachs analistleri Cuma günü yayınlanan bir notta, bildirildiği üzere ABD enflasyonunda beklenen düşüş oranının mevcut piyasa beklentilerinden daha yavaş olacağı konusunda uyardılar. Goldman Sachs'taki analistler, keskin bir ekonomik büyümenin yavaşlamasının enflasyonda daha hızlı bir düşüşe yol açacağını varsayarak, yatırımcıların enflasyonun düşüş hızını hafife alıyor olabileceğine belirtti. Ayrıca, enerji maliyetlerine yönelik piyasa duyarlılığının emtia vadeli işlemlerine yansıyanlardan daha karamsar olabileceğini öne sürüyorlar.

Bununla birlikte Bitcoin (BTC), SEC ve Ripple davasını çevreleyen yatırımcı endişeleri ve SEC'in Binance'e karşı eylemleri nedeniyle aşağı yönlü bir baskıyla karşı karşıya kaldı.

BİTCOİN SON DURUM

Teknik açıdan bakıldığında, BTC/USDT paritesi kısa süre önce 26.554 dolar seviyesinde %50 Fibonacci düzeltmesine ulaştı ve günlük zaman diliminde cımbızlı bir tepe formasyonuna eşlik etti. Bu hareket zayıflayan bir yükseliş hissine işaret ediyor ve 26.610 $'lık direnç seviyesi korunursa potansiyel bir fiyat düşüşüne işaret ediyor.

Bitcoin'deki yatay seyir yatırımcıları bezdirdi! BTC ve kripto para piyasasında son durum...

Ayrıca, 50 günlük EMA ve günlük grafikte aşağı yönlü bir trend çizgisi, 26.610 dolar seviyesinin önemini güçlendiren sağlam bariyerler olarak hareket ediyor. Bitcoin 26.100 seviyesinde destek bulabilir ve bu seviyenin altında bir kırılma, potansiyel olarak 25.550 dolar veya 24.750 dolar seviyelerini hedefleyen daha fazla satış baskısına yol açabilir.

Tersine, 26.610 doların üzerinde bir kırılma, fiyatı 27.100 dolar veya 27.750 dolar seviyelerine doğru iterek yükseliş ivmesini artırabilir.

(Not: Bu haber bir yatırım tavsiyesi taşımaz! Bitcoin'in fiyat tahmini ve kripto para piyasasındaki haberler, bundan sonraki yatırımlarınıza yönelik herhangi bir öneri teşkil etmez. Tüm alacağınız kararlar size aittir.)

Bitcoin'deki yatay seyir yatırımcıları bezdirdi! BTC ve kripto para piyasasında son durum... ile ilgili etiketler BTC Bitcoin Kripto para
GÜNÜN VİDEOSU

Kemal Kılıçdaroğlu'ndan gündem yaratan açıklamalar: Aklımdan dahi geçmiyordu, zorla aday yaptılar...

CHP'nin eski lideri Kemal Kılıçdaroğlu katıldığı canlı yayın programında çok konuşulacak açıklamalar yaptı. Kılıçdaroğlu 14 Mayıs seçimlerinde partisi tarafından zorla Cumhurbaşkanı adayı yapıldığını söyledi.