Bakan cıvıl cıvıl havuz görüntülerini paylaştı ve esprili bir dille uyardı

Gençlik ve Spor Bakanlığı sosyal medya 19 ilde 100 adet portatif yüzme havuzlarının yapım çalışmalarını başlattı. Bakan Kasapoğlu, "Sular seller gibi yüzme öğreniyoruz. Bu yaz tatilinde, daha çok çocuk yüzme öğrensin diye ülkemizin dört bir yanına portatif yüzme havuzları kuruyoruz" dedikten sonra cıvıl cıvıl çocuklarla dolu havuz görüntülerini paylaştı. Ardından bakan esprili bir dille 'arkadaşlar sakın bu görüntüler geçtiğimiz yaz çekildi' uyarısı yaptı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Türkiye'nin dört bir yanına inşa ettiği portatif yüzme havuzları ile gençlere yüzme imkanı sunuyor. Bakanlık, son olarak 19 ilde hayata geçireceği portatif yüzme havuzlarıyla gençlere ücretsiz ve hijyen şartlarda uzman eğitmenler eşliğinde yüzme dersi almasına da olanak sağlıyor. Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın hayata geçirdiği portatif yüzme havuzları, özellikle yaz aylarında hem serinlemek hem de sportif faaliyetlerin yapılması açısından oldukça ilgi görüyor.

Ayrıca Gençlik ve Spor Bakanlığı öncülüğünde 81 ilde hayata geçirilen "Yüzme Bilmeyen Kalmasın" projesinde 2020 yılı sonuna kadar 1 milyon kişiye yüzme öğretilmesi hedefleniyor.

Bakan cıvıl cıvıl havuz görüntülerini paylaştı ve esprili bir dille uyardı

Bakanlık olarak "Yüzme Bilmeyen Kalmasın" dediklerini söyleyen Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, "19 ilde hayata geçireceğimiz portatif yüzme havuzlarımız hayırlı olsun. Halkın yüzmeye erişimi ve yeni sporcular yetişmesi için çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz. Sporun tabana yayılması için erişebilir olması gerekiyor ve bizler de bu bilinçle çalışıyoruz" dedi.

Portatif yüzme havuzlarının inşa edileceği iller şöyle: Adana, Ankara, Antalya, Balıkesir, Batman, Bursa, Çankırı, Diyarbakır, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Kocaeli, Kütahya, Manisa, Mardin, Mersin, Şanlıurfa.

"SULAR SELLER GİBİ YÜZME ÖĞRENİYORUZ"

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Sular seller gibi yüzme öğreniyoruz. Bu yaz tatilinde, daha çok çocuk yüzme öğrensin diye ülkemizin dört bir yanına portatif yüzme havuzları kuruyoruz. 'Yüzme Bilmeyen Kalmasın' demiştik. Yüzme bilmeyen kalmayacak..." ifadelerini kullandı.

Bakan cıvıl cıvıl havuz görüntülerini paylaştı ve esprili bir dille uyardı - Resim : 2

 

Bakan cıvıl cıvıl havuz görüntülerini paylaştı ve esprili bir dille uyardı ile ilgili etiketler Gençlik ve Spor Bakanlığı Mehmet Muharrem Kasapoğlu Gençlik ve Spor Bakanı yüzme yüzme havuzu

Sitene Ekle

GÜNÜN VİDEOSU

Vatandaşlar sandıklara akın etti! İşte Türkiye'den seçim manzaraları...

Türkiye, Cumhurbaşkanlığı seçimleri kapsamında ikinci tur için sandık başında. Sabahın erken saatleri olmasına rağmen, oy kullanma işlemlerinde yoğunluk olduğu görüldü. İşte Türkiye'den seçim manzaraları...