Mersin'de polisevine silahlı saldırı: 2 polis yaralandı! Bakan Soylu, Mersin'e gidiyor

Mersin'in Mezitli ilçesindeki polisevine yönelik silahlı saldırıda 2 polis memuru yaralandı. İçişleri Bakanlığı, polisevinin uzağına bırakılan bir bomba düzeneğinin de kontrollü olarak patlatıldığını, saldırıyla ilgili bir şüphelinin silahıyla gözaltına alındığını açıkladı.

Alınan bilgiye göre, polisevine yaklaşan bir araçtan inen kişilerce buradaki polislere uzun namlulu silahlarla ateş açıldı. Polisler, saldırganlara karşılık verdi.

Saldırıda 2 polis memuru yaralandı.

Bu sırada şüphelilerin aracında yangın çıktı.

İhbar üzerine olay yerine çok sayıda takviye polis, sağlık ve itfaiye ekibi sevk edildi.

Saldırganların yakalanmasına yönelik çalışma sürüyor.

BİR ZANLI SİLAHIYLA GÖZALTINA ALINDI

Olayla ilgili bir zanlı silahıyla birlikte gözaltına alındı.

Saldırıyla ilgili İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

Mersin'in Mezitli ilçesindeki Polisevine saat 23.00 sularında kimliği belirsiz kişilerce saldırı düzenlenmiş, çıkan çatışmada 2 polisimiz yaralanmıştır. Ayrıca Polisevinin uzağına bırakılan bir bomba düzeneği de kontrollü bir şekilde patlatılmıştır. Olayla ilgisi olduğu değerlendirilen bir şüpheli silahıyla birlikte gözaltına alınmıştır. Saldırıyı düzenleyenlerin yakalanmasına yönelik çalışmalara devam edilmektedir. Gelişmeler oldukça kamuoyuna bilgi verilecektir.

ADALET BAKANI BOZDAĞ: SALDIRI BÜTÜN BOYUTLARIYLA ARAŞTIRILIYOR

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, saldırının bütün boyutlarıyla araştırıldığını ve soruşturulduğunu duyurdu.

Bakan açıklamasında, "Mersin ili Mezitli ilçesi Tece Polisevi'ne yapılan saldırıda yaralanan polislerimize Rabbimden acil şifalar diliyorum. Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı,adlî soruşturma başlatmıştır.Saldırı bütün boyutlarıyla araştırılmakta ve soruşturulmaktadır." dedi.


BAKAN SOYLU OLAY YERİNE GİDİYOR

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, hain saldırının ardından Mersin'e gidiyor.


.

TCMB Başkanı Erkan: Dijital paralarda kritik dönem noktasındayız 26 Eylül 2023 tarihli Resmi Gazete yayımlandı! İran'da sarsıntı ve ses duyuldu! Nedeni bilinmiyor
Sonraki Haber