ABD

Amerika Birleşik Devletleri, elli eyalet ve bir federal bölgeden oluşan bir federal anayasal cumhuriyettir. Ülkenin çoğu, Kuzey Amerika'nın ortasında, Büyük Okyanus ve Atlas Okyanusu'nun arasında bulunmaktadır. Bu ülkenin vatandaşlarına Amerikalı veya Amerikan denir.

180 kiloluk vatoz yakaladılar! Görenler gözlerine inanamadı...
ABD'de aracıyla karakola daldı! İnince yaptığı hareket dikkat çekti! Cumhurbaşkanı Erdoğan vurdukça vuruyor, sesi ABD'den geliyor...
Temsilciler Meclisi kararını verdi: Oylama sonuçlandı! ABD'de kriz! Bütçe tasarısı geçmedi: Hükümet kapanacak Dışişleri Bakanlığı: Hukuki süreç tarafımızdan başlatılacaktır Büyükelçi Murat Mercan'a ve Büyükelçilik çalışanlarına saldırdılar 27 yıl önce öldürülen rap efsanesi Tupac'ın cinayetinde yeni gelişme New York'ta OHAL ilan edildi Milyonlarca devlet çalışanına maaş verilmeyecek... ABD Başkanı Biden azil soruşturmasının ilk duruşması gerçekleştirildi Petrol fiyatlarında artış sürüyor! Son bir yılın zirvesinde Apple mağazası yağmalandı! Ne varsa aldılar, kırıp, yere fırlattılar Türkiye karşıtı ABD'li senatör Menendez için karar verildi ABD Başkanı Biden 20 Ekim’de AB liderleri ile bir araya gelecek ABD'den İsrail'e vize muafiyeti ABD’li Büyükelçi ölen Ermeni asker mezarlarını ziyaret etti! Türkiye düşmanı Menendez bugün hakim karşısına çıkıyor Biden'ın köpeği bir Gizli Servis görevlisini daha ısırdı: Elde var 11 ABD Ermenilere 11,5 milyon dolar verecek! Donald Trump için dolandırıcılık kararı ABD Başkanı Biden uçaktan inerken düşüyordu Avrupa borsaları düşüşle kapandı BM yardımı kesti Etiyopya'da 1300 kişi açlıktan yaşamını yitirdi Dokuz kez cilt kanserine yakalandığı ortaya çıktı 11 Eylül nedeniyle öldüler! Binlercesi hastalıkla mücadele ediyor ABD duyurdu: DEAŞ’ın sözde üst düzey yetkilisi yakalandı! TÜRK DÜŞMANI SENATÖR İÇİN ÇEMBER DARALIYOR! CASUS ÇIKTI! BM Genel Kurulu buz kesti! Rusya, ABD'ye verdi veriştirdi Dışişleri Bakanı Fidan'dan heyecanlandıran TURAN açıklaması!