AK Parti Esenyurt Belediye Başkan adayı Azmi Ekinci mi?

AK Parti Esenyurt Belediye Başkan adayı Azmi Ekinci mi? Yerel Seçimlerde en çok merak edilen yerler arasında bulunan İstanbul Büyükşehir adayı kadar ilçelerinde gösterilecek adaylarda merak konusu.31 Mart yerel seçimlerine sayılı günler kala partiler il ve ilçe adaylarını netleştiriyor.Kesinliği olmamak birlikte Esenyurt Belediye Başkanlığı için Azmi Ekinci'nin adı geçiyor.Peki AK Parti Esenyurt Belediye Başkan adayı Azmi Ekinci mi? Merak edilen detaylar haberimizde...

AK Parti Esenyurt Belediye Başkan adayı Azmi Ekinci mi? 31 Mart yerel seçimlerine sayılı günler kala partiler il ve ilçe adaylarını netleştiriyor.Kesinliği olmamak birlikte Esenyurt Belediye Başkanlığı için Azmi Ekinci'nin adı geçiyor.Vatandaşlar adayların kimler olacağı konusunda merakla araştırma yapmaya devam ediyor.Peki AK Parti Esenyurt Belediye Başkan adayı Azmi Ekinci mi? Merak edilen detaylar haberimizde...

AK Parti Esenyurt Belediye Başkan adayı Azmi Ekinci mi?

-AK Parti Esenyurt Belediye Başkan adayının Azmi Ekinci olup olmadığı henüz açıklanmadı. Bu detay resmi olarak duyurulduğu anda tüm gelişmeleri haberimizde bulabilirsiniz.

Azmi Ekinci Biyografisi

Doğum Tarihi : 1.9.1968 -

1 Eylül 1968'de Malatya'da doğdu.

İstanbul Teknik Üniversitesi Elektrik-Elektronik Fakültesi Elektrik Mühendisliği Bölümünü bitirdi.

Siyasi hayatına Ümraniye'de AK PARTİ Meclis Üyesi Adayı olarak başladı. Ümraniye'de AK PARTİ İlçe Yönetim Kurulu Üyeliği ve İlçe Başkan Yardımcılığı yaptı. 2008 yılında AK PARTİ Sancaktepe Kurucu İlçe Başkanı olarak atandı. Malatyalı İş Adamları Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı. Malatya İmam Hatip Mezunları İstanbul Derneğinde Yönetim Kurulu Üyeliği devam etmektedir.

Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu ile Dışişleri Komisyonu Üyesidir. Türkiye - Malta Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanıdır.

15 Kasım 2014 kongresinde kendi isteğiyle ilçe başkanlığını bıraktı.Kendine ait şirketinde ticari faaliyetine devam etmektedir.MİAD Malatyalı İş Adamları Derneği yönetim kurulu üyeliği yaptı. Malatya İmam Hatip Mezunları İstanbul Derneğinde yönetim kurulu üyeliği devam etmektedir.

Kürtçe, Arapça ve İngilizce bilen Ekinci, evli ve 4 çocuk babasıdır.

2015 Genel Seçimleri, Ak Parti İstanbul 1.Bölge Milletvekili Adayı oldu.

ESENYURT

Esenyurt 22.03.2008 tarih ve 26824 sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren 06/03/2008 tarih ve 5747 nolu Büyükşehir Belediyesi Sınırları İçerisinde İlçe Kurulması ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanuna göre ilçe olmuştur.

İDARİ YAPI:

İstanbul Metropoliten alanı içerisinde yer alan Esenyurt İlçesi Doğusunda Küçükçekmece gölü ve yerleşkesi Batısında TEM – D.100 Bağlantı yolu, Büyükçekmece Belediyesi, Kuzeyinde Hoşdere-Kınalı-Trakya Otoyolu (E-6-TEM) güneyinde D-100 (E-5) Karayolu bulunmaktadır. E-5 karayolu ve TEM (E-6) otoyolunu bağlayan bir bağlantı yolu Esenyurt ilçesinin ortasından geçerek ikiye ayırmaktadır. Esenyurt ilçesi yaklaşık 4800 Hektar bir alanı kapsamaktadır.Esenyurt Belediyesi 1989 yılında kurulmuştur. Esenyurt idari olarak Büyükçekmece ilçesine bağlı iken 10 Temmuz 2004 tarihinde kabul edilen 5216 Sayılı Büyükşehir Belediye Yasası ile birlikte ilk kademe belediyesi olmuş ve İstanbul Büyükşehir Belediyesine bağlanmıştır.5747 sayılı ‘Büyükşehir sınırları içerisinde ilçe kurulması ve bazı kanunlarda değişiklik yapılması hakkındaki kanun hükümlerinin 1. maddesi 22.fıkrasıyla Esenyurt ilçesi kurulmuştur. Kanun 22.03.2008 tarih ve 26824 sayılı Resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe girmiştir. Kanunun ekli 20. sayılı listede Esenyurt ilçe sınırları tespit edilmiştir. Bu kanun yürürlüğe girdikten sonra Esenyurt’un sınırları genişlemiş ve Mahalle sayımız 20’ye ulaşmıştır. Listede Kıraç ilk kademe Belediyesine bağlı Merkez, Namık Kemal Mahalleleri, Çakmaklı TEM-D.100 bağlantı yolunun doğusu, Yakuplu ilk kademe Belediyesine bağlı Güzelyurt Mahalleleri, Avcılar İlçe Belediyesine bağlı Yeşilkent Mahallesinin D3 ila D100 bağlantı yolunun batısında kalan kısım, Bahçeşehir ilk kademe belediyesine bağlı 2.kısım Mahallesinin Hadımköy-Hoşdere, Esenyurt-Hadımköy yolun batısında ve Sanayi Mahallesinin kuzeyinde kalan kısmı Esenyurt ilçe sınırlarına katılmıştır.

COĞRAFİ YAPISI:

İlçenin doğusunda Avcılar ilçesi, batısında Büyükçekmece ilçesi, kuzeyinde Başakşehir ve Arnavutköy ilçesi, güneyinde Beylikdüzü ilçesi ile sınır olup yaklaşık 57 km2 ‘lik bir yüz ölçümüne sahiptir. Arazi az engebeli olup, ilçe hudutlarında orman mevcut değildir.

AK Parti Esenyurt Belediye Başkan adayı Azmi Ekinci mi? ile ilgili etiketler AK Parti Yerel seçim Esenyurt AK PARTİ İSTANBUL İLÇE ADAYLARI ESENYURT BAŞKAN ADAYI AZMİ EKİNCİ