Acil Durumda Jane'i Ara filmi konusu nedir? Oyuncu kadrosunda kimler var?

2 Aralık 2022 tarihinde gösterim giren Acil Durumda Jane'i Ara' filmi izleyicilere keyifli anlar yaşatıyor.

Filmin orijinal adı “Call Jane” olan Acil Durumda Jane'i Ara filmi 2 Aralık'ta sinama severler ile buluştu. Film, ABD’de Yüksek Mahkeme’nin Roe vs Wade kararını aldığı 1973’e kadar etkinlik gösteren Jane Kolektifi’nin gerçek öyküsünü beyazperdeye uyarlıyor. Konusu ve oyuncu kadrosuyla üzerine oldukça beğeni toplayan filmin yönetmenliğini Phyllis Nagy üstlenmiştir. Başarılı yönetmen ayrıca Hayley Schore ile birlikte filmn konusunu ele almıştır. Dram türünde bir sinema filminin başrolünde Elizabeth Banks, Sigourney Weaver ve Chris Messina yer almaktadır. Peki Acil Durumda Jane'i Ara filmi konusu nedir? Oyuncu kadrosunda kimler var?

Acil Durumda Jane'i Ara filmi konusu nedir? Oyuncu kadrosunda kimler var?

ACİL DURUMDA JANE'İ ARA FİLMİ KONUSU

Acil Durumda Jane'i Ara, içine düştüğü zor durumdan kurtulmaya çalışırken hayatı tamamen değişen bir kadının hikayesini konu ediyor. Genç bir kadın olan Joy, 1960'lı yılların geleneklerine uygun bir yaşam sürmektedir. Ancak beklenmedik hamileliği onun hayatının değişmesine neden olur. İkinci hamileliği Joy’un hayatını tehdit ettiği için hamiliğini sonlandırmak ister. Ancak erkeklerden oluşan sağlık kurulu, Joy’un hamileliğini sonlandırmasına izin vermez. Kendisini sıkışmış hisseden Joy, bu sırada kendi gibi çaresiz kadınlara gizlice yardımcı olan, kendilerine Jane’ler adını veren bir grup kadınla tanışır. Grup, Joy’un hayatını kurtarır. Hayata yeniden başlayan Joy, örgüte katılıp başka kadınların da kendi kararlarını almalarına yardımcı olmaya karar verir.

ACİL DURUMDA JANE'İ ARA FİLMİ OYUNCU KADROSU

-Kate Mara

-Elizabeth Banks

-Sigourney Weaver 

-Chris Messina

Acil Durumda Jane'i Ara filmi konusu nedir? Oyuncu kadrosunda kimler var? ile ilgili etiketler Acil Durumda Jane'i Ara
GÜNÜN VİDEOSU

TBMM'de 'sokak hayvanları yasası' gerginliği! Çocuğunu kaybeden annenin üzerine yürüdüler

Sahipsiz hayvanlara yönelik yasa teklifinin komisyon görüşmelerine katılmak isteyen dernek temsilcileri ile meclis personeli arasında gerginlik yaşandı. Sokak hayvanlarının saldırısıyla çocuğunu kaybeden anne muhalefete tepki gösterirdi. Muhalif milletvekilleri acılı annenin üzerine yürüdü