4 gün önce Pençe Kilit'te şehit oldu! Teğmen Altınbaş'ın annesinin 'istifa et, gel' sözlerine verdiği yanıt duygulandırdı

Şehit Teğmen Fatih Uğur Altınbaş, 9 Ağustos'ta Irak'ın kuzeyindeki Pençe-Kilit Operasyonu Bölgesi'nde teröristlerin açtığı taciz ateşi nedeniyle şehit oldu. Altınbaş'ın annesi şehit olmadan bir gün önce görev yerini öğrendiği ve 'istifa et, gel'' dediği oğlunun kendisine verdiği yanıtı anlattı. Şehit Teğmen Altınbaş'ın sözleri herkesi duygulandırdı.

Irak’ın kuzeyindeki Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde 9 Ağustos’ta teröristlerin açtığı ateş sonucu şehit olan 27 yaşındaki Piyade Teğmen Fatih Uğur Altınbaş’ın annesi Tülay Altınbaş, Ankara Bala’daki taziye evinde duygusal anlar yaşadı. Acı ile gururu aynı anda yaşadığı söyleyen kederli anne Altınbaş, oğlu ile ilgili şöyle konuştu:

“Çok büyük ama onur ve gurur verici bir acı. Bir annenin yaşamak istemediği, bir yandan da iyi ki yaşadım, oğlum şehit oldu dediğim bir durum. Ben dimdik yaktayım. Oğlum, narin birisiydi. Bir taraftan da yüreğim yanıyor. Çok iyi bir çocuktu. Pırlanta gibiydi. İnce ruhluydu. En küçük bir tartışmamızda hemen gelip özür diler, ayağımın altını öperdi. Çok farklı bir çocuktu.”

“ŞEHİT OLMAK BENİM AMACIM''

Şehit teğmenin örnek bir karaktere sahip olduğunu söyleyen anne Altınbaş, ”Kendisiyle en son şehit olmadan bir gün önce görüştük. İstifa et gel dedim. Bana, ‘Olmaz anne, şerefli bir mesleğim var. Şehit olmak benim amacım. Hakkını helal et’ dedi. Ortaokuldan sonra askeri lise sınavlarını kazanmıştı. O zamandan beri asker olmak istiyordu. O dönem kilo problemi olduğu için sağlık sınavında elenmişti. Çok başarılı bir öğrenciydi. Kaymakam olmak istedi, vazgeçip teğmenliği seçti. Kendinden çok beni düşünürdü. ‘Anneme ev alayım’ diye hayal kurardı” dedi.

''BABASINI ÇOK SEVERDİ''

Oğlunun, vefat eden polis babası ile çok iyi anlaştığını dile getiren anne Altınbaş, “Babasını çok severdi. Arkadaş gibilerdi. Okul bahçesinde top oynarlardı. Babasını oğlunu kütüphaneye götürürdü, ramazan ayında camiye götürürdü. Baba oğul ilişkileri çok güzeldi. Çocuklarım da babaları gibi saygılı ve sevgililer” ifadelerine yer verdi.

ANNESİ ÜZÜLMESİN DİYE GÖREV YERİNİ SÖYLEMEDİ!

Oğlunun göre yaptığı yeri acı haberini almadan bir gün önce öğrendiğini söyleyen Altınbaş, “Kurban bayramından sonra görev yerine gitmişti. Gittiği yeri bana söylemek istemedi, özel bir görev olduğu için. Halaları ile görüşüyormuş. ‘Annem gittiğim yeri bilmesin, üzülmesin’ diyormuş. Ben son gün öğrendim nasıl bir çatışma içinde ve nerede olduğunu” diye konuştu.

4 gün önce Pençe Kilit'te şehit oldu! Teğmen Altınbaş'ın annesinin 'istifa et, gel' sözlerine verdiği yanıt duygulandırdı ile ilgili etiketler Şehit Ankara
GÜNÜN VİDEOSU

Fatih Vatan Caddesi'nde içinde hasta olan ambulans kaza yaparak yan yattı!

Fatih Vatan Caddesi'nde içinde hasta olan bir ambulans, kaza yaparak yan yattı. Olay yerine sağlık, itfaiye ve polis ekipleri sevk edildi.