YKS'de yapay zekalı kopya! Isparta'da bir öğrenci soruları ChatCPT'ye çözdürürken yakalandı!

Cumartesi günü yapılan üniversite sınavında Isparta'da bir öğrenci yapay zeka yardımıyla kopya çekerken yakalandı. Düzenek incelendiğinde öğrencinin, arayüz ve yazılım yardımı ile boynuna taktığı bir kamera yardımıyla soruları ChatGPT isimli yapay zeka programına çözdürdüğü tespit edildi.

8 Haziran 2024 tarihinde Türkiye genelinde yapılan TYT sınavında M.E.E. isimli şahıs sınav salonunda düzenek yardımı ile kopya çektiği esnada yakalandı. Düzenek incelendiğinde şahsın, arayüz ve yazılım yardımı ile soruları ChatGPT isimli yapay zeka programına çözdürdüğü tespit edildi. Yapılan çalışmalarda şüpheli şahsa yardım eden A.B isimli şahısta yakalandı.

YKS'de yapay zekalı kopya! Isparta'da bir öğrenci soruları ChatCPT'ye çözdürürken yakalandı!

Şahısların yapılan ikamet ve üst aramalarında; ses ve görüntü aktarımı yapan kopya düzeneği, 3 adet düğme kamera ve şahısların dijital materyallerine el konuldu. M.E.E. ve A.B. isimli şüpheli şahıs hakkında 6114 SKM suçundan mevcutlu olarak işlemlere başlanıldı. A.B. isimli şüpheli şubeden serbest bırakıldı ve M.E.E. isimli şüpheli tutuklanarak cezaevine gönderildi.

YKS'de yapay zekalı kopya! Isparta'da bir öğrenci soruları ChatCPT'ye çözdürürken yakalandı! ile ilgili etiketler Isparta YKS

Sitene Ekle

GÜNÜN VİDEOSU

TBMM'de 'sokak hayvanları yasası' gerginliği! Çocuğunu kaybeden annenin üzerine yürüdüler

Sahipsiz hayvanlara yönelik yasa teklifinin komisyon görüşmelerine katılmak isteyen dernek temsilcileri ile meclis personeli arasında gerginlik yaşandı. Sokak hayvanlarının saldırısıyla çocuğunu kaybeden anne muhalefete tepki gösterirdi. Muhalif milletvekilleri acılı annenin üzerine yürüdü