Yıllar sonra ortaya çıkan Hagi gerçeği herkesi şaşırttı! Galatasaray'da forma giydiği dönemde...

Gheorghe Hagi'nin sarı-kırmızılı takımın formasını giydiği dönemle ilgili yıllar sonra itiraf geldi. Romanya'da bulunan Federal Antrenörlük Okulu'nun eski müdürü Mircea Radulescu, o sırrı açıkladı.

Galatasaray'ın eski futbolcusu ve teknik direktörü Gheorghe Hagi hakkında ülkesi Romanya'dan çarpıcı bir açıklama geldi.

Romanya'da bulunan Federal Antrenörlük Okulu'nun eski müdürü Mircea Radulescu, Hagi'nin futbolculuk döneminde pro-lisans kurslarına nasıl katılım gösterdiğini açıkladı.

''BU BENİM PROBLEMİM MIRCEA''

Hagi'nin Galatasaray'da forma giydiği dönemde maçlardan sonra Romanya'ya gelip kurslara katıldığını söyleyen Radulescu, "Gica, pro-lisans kursları aldığı dönemde halen Türkiye'de futbol oynuyordu. Kurslar başlamadan önce onunla konuştum ve 'Nasıl yapacaksın Gica, ya pazar akşamı maçın olursa ve pazartesi günü teori dersi için burada olman gerekirse?' diye sordum. İronik bir şekilde yüzüme gülümsedi ancak bu gülümsemenin dahi ne anlama geldiğini bilmiyordum. Gülümsedikten sonra gözüme bakıp, 'Bu benim problemim Mircea' dedi." ifadelerini kullandı.

''NE UÇAĞI VARDI NE DE YÜKSEK HIZLI ARABASI''

Hagi'nin ulaşımı nasıl halletiği konusunda oldukça meraklı olduğunu söyleyen Radulescu, "Gica'nın nasıl bir çözüm bulabileceğini merak ediyordum. Ne uçağı vardı ne de yüksek hızlı arabası. Ona bunu sorduğumda 'Özel uçaklar var, biliyorsun değil mi?' dedi. Her ders gününde sabah 9'da arkadaşları ile birlikte derse katıldı. Bu gerçekten beni çok etkilemişti ve daha o günlerde onun içindeki rekabetçi teknik direktörü görebiliyordum." diyerek sözlerini noktaladı.

Gheorghe Hagi, şu sıralarda sahibi olduğu Vitorul Constanta'nın teknik direktörlüğünü de üstleniyor.

Yıllar sonra ortaya çıkan Hagi gerçeği herkesi şaşırttı! Galatasaray'da forma giydiği dönemde... ile ilgili etiketler Galatasaray Romanya Gheorghe Hagi