"Yeni bir darbe girişimi çağrısı mı yapıyorsunuz?"

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda ABD menşeli yayın organı Newsweek'i hedef alarak, Türkiye'de yeni bir darbe süreci başlatmaya çalışmakla suçladı.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, ABD menşeli yayın organı Newsweek dergisinde çıkan bir makalenin, Türkiye konusundaki en kötü yazılardan biri olduğunu belirtti.

"Yeni bir darbe girişimi çağrısı mı yapıyorsunuz?"

Kalın, Twitter hesabında, Newsweek’de yayınlanan, “PKK ve FETÖ terör örgütleri propagandasının, gerçekler ve ideolojik paranoya olarak analiz edilerek sunulduğu” makalenin, Türkiye hakkında en kötü yazılardan biri olduğu paylaşımını yaptı.

İbrahim Kalın, paylaşımında “24 Haziran seçimleri geçtiğine göre Newsweek şimdi de Türkiye’de yeni bir darbe girişimi çağrısı mı yapıyor?” ifadesini kullandı.

"Yeni bir darbe girişimi çağrısı mı yapıyorsunuz?" ile ilgili etiketler İbrahim Kalın Darbe cumhurbaşkanlığı sözcüsü newsweek
GÜNÜN VİDEOSU

Azerbaycanlı TV spikerinin Kılıçdaroğlu yorumu gündem oldu: Bay Bay Kemal, vay vay Kemal oldu!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın karşısında bir düzine yenilgi alan Kılıçdaroğlu'nun durumuna Azerbaycanlı TV spikerinin yorumu gündem oldu. Azerbaycanlı TV spikeri, "Önce Bay Kemal, sonra Bay Bay Kemal, nihayetinde ise vay vay Kemal" dedi.