Yakını vefat edenler dikkat! 1062 TL sosyal yardım parası veriliyor! İşte Antalya vefat yardımı başvurusu...

Ali ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı "sosyal yardım projeleri" çerçevesinde Antalya'da ikamet eden ve maddi desteğe ihtiyacı olan vatandaşlara destek sağlamaya devam ediyor. Bu kapsamda, yakınlarını kaybeden vatandaşlara 1062 TL vefat parası veriliyor. İşte Adana vefat yardımı başvurusu detayları...

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Antalya'da yaşayan ve yardıma ihtiyacı olan pek çok vatandaşa destek oluyor... 

Gıda, doğum, askerlik gibi sosyal yardım projeleri dışında sadece kadınlara gönelik maddi destek projeleri de bulunuyor. Bu çerçevede, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yakınları vefat eden vatandaşlara 1062 TL sosyal yardım desteği veriliyor.

Yakını vefat edenler dikkat! 1062 TL sosyal yardım parası veriliyor! İşte Antalya vefat yardımı başvurusu...

NOT: Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşlara sağlanan yardım programlarında güncelleme yapılabilir. Bu sebeple, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın WEB sayfasında yer alan "Sosyal Yardım Programlarımız" bölümünü düzenli olarak kontrol etmeniz gerekmektedir.

ANTALYA VEFAT YARDIMI BAŞVURUSU KAPSAMI

Vefat yardımı, 3294 sayılı Kanun kapsamında bulunan ve 15 Nisan 2022 tarihi ve sonrasında yakını/yakınları vefat eden Türk vatandaşlarına yönelik yardım programıdır.

Bütünleşik Sistemde kayıtlı ve 3294 sayılı Kanun kapsamında olan haneler tespit edilerek vefat eden kişinin hanesindeki bir yakınına Vefat Yardımı yapılmaktadır.

AİLE BAKANLIĞI VEFAT YARDIM BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Tüm bunlara ek olarak, hayatını kaybeden kişinin bir yakını tarafından da "Ölüm Belgesi" sunulmak şartıyla yardım başvuru süreci başlatılabilmektedir.

Diğer taraftan başvuru için, T.C. kimli kartınızla ve yakınınıza ait ölüm belgesi ile başvuru yapabilirsiniz. Diğer taraftan, e-Devlet sistemi hesabınıza giriş yaptıktan sonra arama bölümüne "sosyal yardım" yazarak da ilgili sekmeye ulaşabilirsiniz. Ancak, vefat yardımı başvuru sürecinde muhakkak ölüm belgesi sunma zorunluluğu olduğunu unutmayınız. Konuyla ilgili detaylı bilgi için Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı iletişim bilgilerine de haberimizde yer veriyor. 

Yakını vefat edenler dikkat! 1062 TL sosyal yardım parası veriliyor! İşte Antalya vefat yardımı başvurusu... ile ilgili etiketler Aile Çalışma Ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Sosyal Yardım
GÜNÜN VİDEOSU

Sinan Akçıl'dan Cumhur İttifakı İBB Başkan adayı Murat Kurum'a özel seçim şarkısı: Aşkımız eser olur

Sinan Akçıl, Cumhur İttifakı İBB Başkan Adayı Murat Kurum’a seçim şarkısı yaptı. Kurum'un sosyal medya hesabından paylaştığı "Aşkımız Eser Olur" şarkısı büyük beğeni topladı.