WhatsApp'tan arkadaş bulmayı kolaylaştıracak yeni özellik!

WhatsApp, kullanıcı adlarıyla arama yapma yeteneğini tanıtarak telefon numarası paylaşma alternatifi sunuyor. Kullanıcı adına dayalı arama özelliği, daha kolay bulunabilirlik sağlıyor ve kişisel telefon numaralarını paylaşmanın getirdiği açık riskleri azaltıyor. İşte, WhatsApp'tan arkadaş bulmayı kolay hale getirecek yeni özellik!

WhatsApp kullanıcı adlarının geniş çapta ne zaman kullanıma sunulacağına dair belirli bir zaman çizelgesi olmasa da, bu özellik altı aydan fazla bir süredir geliştiriliyor ve yakında sabit kanala ulaşması bekleniyor.

WhatsApp'tan arkadaş bulmayı kolaylaştıracak yeni özellik!

WhatsApp, sürekli olarak yeni özellikler eklemesine rağmen, genellikle rekabeti yakalamakta geç kalıyor. Gruplardaki sesli sohbet odalarının tanıtımı veya diğer anlık mesajlaşma uygulamalarında bir süredir var olan Topluluklar ve Kanallar gibi hizmetlerin getirilmesi gibi. Benzer şekilde, Meta tarafından sahip olunan anlık mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, mayıs ayında hesapları için benzersiz bir kullanıcı adı belirleme yeteneği üzerinde çalıştığı ortaya çıktı ve bu, telefon numaralarını paylaşmanın bir alternatifi olarak hizmet veriyordu. WhatsApp'ın Android için beta sürümü, kullanıcıların kullanıcı adları aracılığıyla bireyleri aramasına izin vererek bu özellik üzerindeki gelişmeleri ortaya koyuyor.

Bu, kesinlikle WhatsApp için büyük bir özellik eklemesi olmasa da, WhatsApp kullanıcı adlarının bir süre daha burada kalacağını gösteriyor. WABetaInfo, bu değişikliği WhatsApp beta'nın 2.23.25.19 sürümünde fark etti.

Buradaki tek belirgin değişiklik, kullanıcı adının üstteki arama çubuğuna eklenmesidir ve bu kelime, yukarıdaki ekran görüntüsünde gösterildiği gibi arama alanını biraz kalabalık hale getiriyor.

Bu yöntemle hesapları arama yeteneği daha geniş bir şekilde mevcut değil, muhtemelen coğrafyaya dayalı olarak sınırlı test ediliyor. Kullanıcı adları genel olarak kullanıma sunulduğunda, hesap sahipleri için isteğe bağlı olacak ve istedikleri zaman telefon numaralarını kaldırmalarına izin verecek.

Kullanıcı adlarının veya yeni eklenen arama işlevselliğinin kullanıma sunulma tarihi henüz belirli değil. Ancak altı aydan fazla bir süredir geliştirildiği göz önüne alındığında, bunun gelecekteki bir güncellemede sabit kanala ulaşacağı düşünülüyor.

WhatsApp'tan arkadaş bulmayı kolaylaştıracak yeni özellik! ile ilgili etiketler WhatsApp
GÜNÜN VİDEOSU

Türkiye’nin savaş uçağı KAAN'ın yeni görüntüleri paylaşıldı: KAAN'ı bir de kendi sesinden dinleyin!

Türk Havacılık Uzay Sanayii, Milli Muharip Uçağı KAAN'ın uçuşuna dair yeni görüntüler paylaştı. Paylaşıma "KAAN’ı bir de kendi sesinden dinleyelim" notu düşüldü.