Vitor Pereira: Bundesliga’da oynuyorlar. Bayer Münih’i yenen takım. Tecrübe edinmiş olduk!

Vitor Pereira, ""Bundesliga’da oynuyorlar. Bayer Münih’i yenen takım. Onlara karşı oynamak kolay değil. Maçtan önce kafamızda kazanmak vardı ama iki gün sonra ligde başka bir maç var. Bugün sahada elimizden geldiğince rekabet etmeye çalıştık, istediğimiz sonuç bu değildi... Tecrübe edinmiş olduk."

Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira, sezon başında UEFA Avrupa Ligi’nin böyle geçeceğini düşünmediklerini ifade ederek ana hedeflerinin lig olduğunu söyledi. 

1-1 biten Eintracht Frankfurt maçının ardından basın toplantısında konuşan Portekizli şunları söyled:

"Bundesliga’da oynuyorlar. Bayer Münih’i yenen takım. Onlara karşı oynamak kolay değil. Maçtan önce kafamızda kazanmak vardı ama iki gün sonra ligde başka bir maç var. Bugün sahada elimizden geldiğince rekabet etmeye çalıştık, istediğimiz sonuç bu değildi. Sahada organize görünüp rakibe problemler ürettik. İlk yarıda boşluklar verdik ve 1-0 öne geçtiler. Daha sonra 1-1 yaptık. Sene başında bu turnuvanın böyle geçeceğini düşünmüyorduk. Bu turnuvada yakaladığımız şansları gole çevirmemiz lazım. Kaçırdığımız penaltılar ve yediğimiz goller belirleyici oldu. Baktığımızda tecrübe edinmiş olduk."

"ANA HEDEFİMİZ LİG"

Pazartesi günü oynanacak olan Gaziantep FK maçıyla ilgili soruya cevap veren Pereira, “Bu maçı oynarken aklımızda bir sonraki maç oluyor. Ana hedefimiz lig. Gaziantep maçı önemli olacak. Gaziantep hocasının dediklerine bir şey diyemem, kendi takım hakkında konuşurum“ ifadelerini kullandı.

Pelkas’ın performansıyla ilgili soruya cevap veren deneyimli teknik adam, “Benim için en önemlisi onun bu takıma yardım etmek istediğini görmek. Zamana ihtiyacı var. Daha fazla süre alıp oynaması gerekiyor performansını arttırıp seviyeyi yakalayabilmesi için. Bugün elinden gelenin en iyisini yaptı takıma yardım edebilmek için“ şeklinde konuştu.

"KAYBETTİKLERİMİZ PUANLARI TELAFİ ETMEK İSTİYORUZ"

Hedeflerinin ellerinden gelenin en iyisini yapmak olduğunu söyleyen Pereira, "Ligi öncelik olarak görmemiz benim değil kulübün önceliği ligi kazanmak. Konferansta kuvvetli takımlar var. Şuan yapmamız gereken şey önümüzdeki maça bakmak. Takım içindeki dengeyi korumaya çalışıyoruz. Ana hedefimiz lig kaybettiğimiz puanları telafi etmek ve hak ettiğimiz yerde olmak" dedi.

Vitor Pereira: Bundesliga’da oynuyorlar. Bayer Münih’i yenen takım. Tecrübe edinmiş olduk! ile ilgili etiketler İstanbul Fenerbahçe UEFA Avrupa Ligi Vitor Pereira Eintracht Frankfurt