Virüs salgını hızla yayılmaya devam ediyor! Uzmanlar harekete geçti!

Hızlıca yayınlan "H3N2" influenza virüsü nedeniyle ilk ölümler, kayıtlara geçti. Uzmanlardan açıklama geldi.

Ülkemizde görülen en ölümcül virüsten biri olan Covid- 19'dan sonra yeni hastalıklar ve virüsler cereyan etmeye başladı. Tam bitti, kurtulduk derken yeni bir salgın hastalık ile mücadele etmeye başlıyoruz. 

 "H3N2" kaynaklı ilk can kaybı

Hindistan'da hızlıca yayılmakta olan  "H3N2" influenza virüsü nedeniyle ilk ölümler, kayıtlara geçti. 

Hint NDTV'nin haberine göre, sağlık yetkilileri, gribe neden olan "H3N2" influenza virüsü nedeniyle Karnataka eyaletinde 82 yaşındaki bir erkeğin 24 Şubat'ta kaldırıldığı hastanede 1 Mart'ta hayatını kaybettiğini söyledi.

Yetkililer, diyabet ve hipertansiyon gibi sağlık sorunları olan bu kişinin, ülkede "H3N2" kaynaklı ilk can kaybı olduğunu belirtti.

Haryana eyaletinde ocakta "H3N2" teşhis edilen 56 yaşındaki kanser hastasının 8 Mart'ta evinde hayatını kaybettiğini bildiren yetkililer, bu kişinin akciğer kanseri olduğunu aktardı.

Yetkililer, ülkede yaklaşık 90 kişide "H3N2" virüsü teşhis edildiğini açıklayarak, ay sonuna doğru vaka sayısının düşmesini beklediklerini kaydetti.

Virüs salgını hızla yayılmaya devam ediyor! Uzmanlar harekete geçti! ile ilgili etiketler Virüs salgın hastalık
GÜNÜN VİDEOSU

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın hasta ziyaretinde gülümseten diyalog! "Finike yoluna tünel isterim"

Antalya Şehir Hastanesi'nde tedavi gören hastaları ziyaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan ile hasta arasında gülümseten diyalog yaşandı: "Ne istiyorsun deme sakın. Yoksa Finike yoluna tünel isterim."