Ülker hisseleri sert düşerken, Murat Ülker'den kritik hamle...

Yıldız Holding hakkındaki "FETÖ soruşturması" iddiaları üzerine hisslerinde dalgalanmalar yaşanmıştı. Dün, gün boyunca, Yıldız Holding ana hissedarı ve Yönetim Kurulu Başkanı olarak Murat Ülker, Ülker Grubu hisselerine yönelik alım yaparak, hissedarların çıkarlarının korunabilmesi için önemli bir misyon üstlendi. Bugün de Yıldız Holding'in, kurumsal anlamda hisseleri desteklemeye ve bu doğrultuda adımlar atmaya devam edeceği gelen duyumlar arasında...

Ülker Grubu'na yönelik FETÖ soruşturması iddiaları piyasalarda büyük yankı uyandırmıştı.

Ülker Grubu bu iddiaların asılsız olduğunu ısrarla vurgulayarak, konuyla ilgili yargı sürecinin başlatıldığını duyurmuştu.

Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker de olayla ilgili olarak bizzat şahsi sosyal medya hesabımda bir mesaj paylaşarak, iddiaları net şekilde yalanladı.

Murat Ülker, sosyal medyadaki mesajında şu ifadeleri kullandı: “Kıymetli yatırımcılarımız dikkat, Ortalığı sebepsiz yere telaşe verenler var, alnımız ak, işlerimiz temiz, çalışmaya devam diyoruz.” Bu iddialar nedeniyle sert düşüş yaşanan Ülker Bisküvi hisselerinde yüklü miktarlarda alım yapan Murat Ülker, “Şirketimin arkasındayım, yatırıcıların mağdur olmasına izin vermeyeceğim” mesajını verdi.

161120161640297441572_3.jpg

ÜLKER 1 MİLYON 331 BİN ADET HİSSE ALDI

Bugün yapılan açıklamada ise Murat Ülker’in çeşitli fiyat aralıklarından 1 milyon 331 bin adet hisse aldığı Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) duyuruldu.

Borsagündem internet sitesine son gelişmeleri değerlendiren, Yıldız Holding CFO'su Mustafa Tercan ise üzerine basa basa gündeme gelen haberlerin asılsız olduğunu ve bu konuda gerekli hukuki işlemlerin başlatıldığını söyledi.

“ŞİRKETLERİMİZİN VE HİSSELERİMİZİN ARKASINDAYIZ”

Murat Ülker’in şirketine ve hisselerin sahip çıktığını ve yatırımcıların mağdur olmasına izin vermediğinin altını çizen Mustafa Tercan, “Kamuoyuna şirketlerimizin ve hisselerimizin arkasında durduğumuzun mesajını net bir şekilde verdik” dedi. Ülker hisselerinin 6 aylık ağırlıklı ortalama fiyatının 20 liranın üzerinde olduğunu belirten Tercan, “Fiyat anlamında gelinen seviyelerin alım olarak uygun olduğunu düşündüğümüz için alım yapıyoruz. Gerek Murat Bey, gerekse Yıldız Holding şartların oluşması halinde hisse almaya devam edecektir” diye konuştu. 1944 yılından bu yana Türkiye’de faaliyette bulunan Ülker Grubu şirketlerinin uzun yıllardır İSO listesinde üst sıralarda yer aldığını dile getiren Mustafa Tercan, Godiva ve United Biscuits gibi dünya devlerinin satın alınmasını işaret ederek grubun ne kadar sağlam bir yapıya sahip olduğunu ifade etti.

“HALKA ARZ İÇİN ŞARTLARIN OLUŞMASI GEREKİYOR”

Kısa bir süre önce Borsa İstanbul tarafından halka arzı reddedilen Polinas’ın halka arzının yeniden gündeme gelip gelmeyeceği sorusuna Tercan’ın yanıtı ise şöyle: “O günkü piyasa koşullarına göre böyle bir arzda devam etmeme kararı aldık. Koşullar, şartlar oluşursa yeniden gündeme gelebilir. Piyasa koşulları müsait olursa her zaman halka arzlar gündeme gelecektir. Doğru fiyat ve ortamın oluşması halinde ilerde yeni halka arzlar planlamaktayız.”

PLADIS HANGİ BORSADA HALKA ARZ EDİLECEK?

Yıldız Holding’in Londra merkezli kurduğu Pladis isimli şirketi 3-4 yıl içerisinde Londra Borsası’nda halka açma planlarıyla ilgili soruya yanıt veren Zuhal Şeker, “Henüz hangi borsada halka açılacağı konusunda bir planımız yok. Halka arzla ilgili alınmış bir karar yok, ama böyle bir niyetimiz var” dedi.

TÜRKİYE FİNANS HİSSELERİ SATILACAK MI?

“Ülker Grubu’nun Türkiye Finans’ta bulunan yüzde 10.57 oranındaki paylarıyla ilgili olarak nasıl bir tasarrufta bulunmayı planlıyorsunuz?” şeklindeki soruya yanıt veren Hasan Tercan, finans sektöründe büyüme gibi bir düşünceleri olmadığını vurgulayarak, “Doğru zamanda, uygun şartlarda, doğru ellere geçeceğine inandığımız zaman Türkiye Finans hisselerini satmayı planlıyoruz” diyekonuştu.

MURAT ÜLKER’DEN HİSSE ALIMI AÇIKLAMASI

Bu arada Murat Ülker imzasıyla, Ülker Bisküvi’den KAP'a yapılan açıklamada şu bilgiler verildi: "Gün boyu muhtelif zamanlarda 1.400.000 adet ÜLKER hissesi alım talimatı verilmiştir. Bu çerçevede en düşük 16.99 TL en yüksek 17.78 TL ortalama 17.48 TL fiyattan toplam 1.331.249 adet alım yapılmıştır. Bu vesile ile Ülker Bisküvi Sanayi A.Ş. deki payım % 11,96 artarak %3,65 e ulaşmıştır."

Ülker hisseleri sert düşerken, Murat Ülker'den kritik hamle... ile ilgili etiketler Haber
GÜNÜN VİDEOSU

Kenan Sofuoğlu'nun 4 yaşındaki oğlu şimdi de TIR kullandı

Eski motosiklet dünya şampiyonu Kenan Sofuoğlu'nun 4 yaşındaki oğlu Zayn Sofuoğlu, son olarak dev bir TIR'ın direksiyonuna geçti.