Türkiye'yi gözyaşlarına boğmuştu... Yarışmadan 1 milyon lira kazanan Rabia'ya protez sürprizi

Ankara'da, protez üretimi yapan Kırşehirli iş insanı Mustafa Düğer, Kim Milyoner Olmak İster yarışmasında 1 milyon TL kazanıp verdiği mücadele ile milyonların gönlünü kazanan Rabia Birsen Güvercin'in estetik protez kol masrafını ücretsiz karşılayacağını duyurdu.

Ankara'da yaşayan Rabia Birsen Güvercin, geçen yıl Kurban Bayramı'nda esnaf babasına yardım ederken kolunu kıyma çekme makinesine kaptırdı. Hastaneye kaldırılan Güvercin'in sağ eli bilekten ampute edildi.

1 MİLYON TL'NİN SAHİBİ OLDU

Kim Milyoner Olmak İster yarışmasına katılan Güvercin, 1 milyon TL'lik soruyu açtırdı. Soruya doğru yanıt veren Güvercin, 1 milyon TL'nin sahibi oldu. Gazi Üniversitesi Biyoloji bölümü mezunu olan Güvercin, parayla estetik kol protezi yaptırmak istediğini açıkladı.

Türkiye'yi gözyaşlarına boğmuştu... Yarışmadan 1 milyon lira kazanan Rabia'ya protez sürprizi

'BİR BABA OLARAK ÇOK ETKİLENDİM'

Güvercin'in protez masraflarını ücretsiz karşılayacağını söyleyen Kırşehirli iş insanı protez üreticisi Mustafa Düğer, "Rabia kızımızı televizyonda izledim. Açıklamalarını dinledim. Bir baba olarak çok etkilendim. Benim de onun yaşlarında bir kızım var. Bir protez kullandığını gördüm. Çok etkileyici bir konuşması oldu. Ben de bu işlerle uğraşan bir vatandaş olarak üzerime sorumluluk düştüğünü hissettim. Rabia kızımızın istemiş olduğu, ekranda söylediği estetik kol protezini yapacağımı kendisine ilettim. Kendisine ulaştım ve bu konuyu görüştüm. Bizim tarafımızdan kendisine ücretsiz bir şekilde karşılanacağını ilettim. Çok mutlu oldu. Bizler de çok mutlu olduk" diye konuştu.

Türkiye'yi gözyaşlarına boğmuştu... Yarışmadan 1 milyon lira kazanan Rabia'ya protez sürprizi - Resim : 2

'2-3 AY SÜRECEK , KENDİSİNE ÜCRETSİZ TESLİM EDECEĞİZ'

Rabia Birsen Güvercin ile görüşeceklerini belirten Düğer, "Bizimle buluştuğu andan itibaren elinin ölçülerini alacağız. Bu protezin yapım süresi çok kısa bir sürede olmuyor. Estetik bir kol protezi olduğu için biraz zaman alabiliyor. Estetik olması sebebiyle çok hassasiyet ve özen gösterilmesi gerekiyor. Bunun yapım süresi 2-3 ay sürecek ve kendisine teslim edeceğiz. 60 ülkeye protez dalında ihracat yapıyoruz. Rabia'nın da ihtiyacını karşılayınca bir 60 ülkeye daha ihracat yapmış kadar mutluluk ve huzur duyacağız" ifadelerini kullandı.

Türkiye'yi gözyaşlarına boğmuştu... Yarışmadan 1 milyon lira kazanan Rabia'ya protez sürprizi - Resim : 3

Türkiye'yi gözyaşlarına boğmuştu... Yarışmadan 1 milyon lira kazanan Rabia'ya protez sürprizi ile ilgili etiketler Ankara Kırşehir Kim Milyoner Olmak İster

Sitene Ekle

GÜNÜN VİDEOSU

Starbucks protestocusu önce kahve içenlere küfür etti sonra polise tokat attı

Niğde’de İsrail'i protesto amacıyla Starbucks'ta oturanları protesto etmek isteyen bir şahıs, müşterilere küfür ve hakaret edince tartışma çıktı. Olay yerine gelen polise de saldıran şahıs gözaltına alındı.