Tüketici güven endeksi Ocak'ta yükseldi

Tüketici güven endeksi, Ocak'ta bir önceki aya göre yüzde 6,2 oranında artış gösterdi. Aralık'ta 68,9 puan olan endeks, bu ay 73,2 puan olarak duyuruldu.

2022 yılı Ocak ayına ait tüketici güven endeksi, Türkiye İstatistik Kurumu ve Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası işbirliği ile yürütülen tüketici eğilim anketi sonuçlarına göre bu ay bir önceki aya göre yüzde 6,2 oranında arttı.

Aralık'ta 68,9 puan olan endeks, Ocak'ta 73,2 değerini aldı.

MADDİ DURUM BEKLENTİSİ YÜKSELDİ

Tüketici güveninin ölçümündeki alt endekslerden biri olan ‘mevcut dönemde hanenin maddi durumu’, yüzde 3,6 yükseliş göstererek 56,1 puan oldu.

Gelecek 12 aylık döneme ilişkin değerlendirmelerde hanenin maddi durum beklentisi yüzde 9,3 artış ile 71,3 puan, genel ekonomik durum beklentisi yüzde 11,8 artış ile 74,5 puan ve dayanaklı tüketim mallarına harcama yapma düşüncesi yüzde 1,4 artış ile 90,9 puan olarak belirlendi.

Tüketici güven endeksi Ocak'ta yükseldi ile ilgili etiketler Tüketici Güven Endeksi istatistik
GÜNÜN VİDEOSU

Seçim gününü kana bulayacaklardı! MİT ve Emniyet'ten DEAŞ operasyonu: Teröristler yakalandı...

28 Mayıs’ta gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı 2. tur seçimlerinde eylem hazırlığında oldukları tespit edilen 6 DEAŞ Terör Örgütü üyesi MİT ve Konya Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin operasyonuyla yakalandı.