Toplu taşımada maske zorunluluğu kalkıyor mu? Sağlık Bakanı Koca açıkladı

Türkiye'de son 24 saatte 118 bin 852 Covid-19 testi uygulandı. Vaka sayısı 905 olurken, 5 kişi hayatını kaybetti. İyileşenlerin sayısı bin 19 oldu. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, vaka sayısının 3 gün üst üste binin altında olması halinde toplu taşımada maske zorunluluğunun kalkacağını açıkladı.

Sağlık Bakanlığı, Günlük Covid-19 Tablosu'nu yayınladı.

Türkiye'de son 24 saatte 118 bin 852 Covid-19 testi uygulandı. Vaka sayısı 905 olurken, 5 kişi hayatını kaybetti. İyileşenlerin sayısı bin 19 olarak açıklandı.

En az 2 doz aşı olmuş 18 yaş üzeri nüfusu kapsayan verilere göre Türkiye'de 2. doz aşılama ortalama yüzde 85,48 oldu. 1. doz ortalaması yüzde 93,18 olurken, 1., 2. ve 3. doz aşısını olan vatandaş sayısı toplamda 147 milyon 678 bin 580’e yükseldi.

Bakanlığın tablosuna göre yüzde 89,4 ile Türkiye'de en çok aşılamanın gerçekleştirildiği Osmaniye’yi Ordu, Amasya, Muğla, Kırklareli, Çanakkale, Eskişehir, Balıkesir, Zonguldak ve Manisa izledi. Yüzde 62,7 ile Türkiye'de en az aşılamanın gerçekleştirildiği Şanlıurfa’yı sırasıyla Batman, Siirt, Diyarbakır, Bingöl, Muş, Mardin, Bitlis, Ağrı ve Elazığ takip etti.

Toplu taşımada maske zorunluluğu kalkıyor mu? Sağlık Bakanı Koca açıkladı

SAĞLIK BAKANI KOCA'DAN TOPLU TAŞIMADA MASKE SERBESTLİĞİ SİNYALİ

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, vaka sayısının 3 gün üst üste binin altında olması halinde toplu taşımada maske zorunluluğunun kalkacağını açıkladı.

Bakan Koca sosyal medyadan, "Vaka sayısı 905. Uzun süredir beklediğimiz gün geldi. Vaka sayısı 1000’in altına düştü. Vefat sayımız ise 5. Vaka sayısı üç gün üst üste binin altında gerçekleştiğinde, maske kullanımı toplu taşımada da zorunlu değil serbest olacak. Daha düşük sayıların haberini vermek dileğiyle!" paylaşımı yaptı.

Toplu taşımada maske zorunluluğu kalkıyor mu? Sağlık Bakanı Koca açıkladı ile ilgili etiketler vaka sayısı can kaybı 23 Mayıs 2022
GÜNÜN VİDEOSU

Bakan Varank, yürümeye zorluk çeken 70 yaşındaki seçmeni Togg ile oy kullanacağı okula götürdü

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Bursa'da oyunu kullandı. Bakan Varank, Bursa'da oy kullanırken yürüme güçlüğü çeken Hatice Sevinç'i Togg ile evinden alarak oy kullanacağı okula götürdü. İşte detaylar...