TOKİ Sosyal Konut Projesi’nde örnek daire paylaşıldı! İşte herkesin merak ettiği o daire

TOKİ Sosyal Konutları’na başvurular devam ederken, evin iç dizaynının nasıl olacağı da herkes tarafından merak ediliyor. Daha önce metrekaresi açıklanan evlerde şimdi de örnek daireler paylaşıldı. İşte TOKİ Sosyal Projesi’nin örnek dairesi…

TOKİ Sosyal Konutları’na başvurular devam ederken, örnek daireleri CNN Türk Muhabiri Merve Tokaz, İstanbul Esenler'de bulunan bir TOKİ örnek evine giderek detaylarını anlattı. 

TOKİ Sosyal Konut Projesi’nde örnek daire paylaşıldı! İşte herkesin merak ettiği o daire

İlk Evim İlk İş Yerim Projesi kapsamında inşa edilecek 50 bin konutta TOKİ Başkanlığı’nca 2017'de başlayan Esenler güney rezervi toplu konut projesi baz alınacak. Esenler'deki projenin birinci etabının anahtar teslimi geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılmıştı. CNN Türk'ün aktardığına göre her biri yüksek güvenlikli yapımış olan evlerd içi harçla doldurulmuş çelik kapılar kullanılırken eve laminant parke döşenmiş.

TOKİ Sosyal Konut Projesi’nde örnek daire paylaşıldı! İşte herkesin merak ettiği o daire - Resim : 2

14 metrekarelik mutfaklarda çekmeceler, davlumbaz, fırın ve ocağın olacağı yerde kişilerin kendine özel tasarım yapması için imkan bulunuyor. 3+1 daire 125 metrekare iken salon ise 28 metrekare alana sahip. Işık alan ve geniş balkonu (6 metrekare) olan evlerin çocuklu aileler düşünülerek tasarlandığına dikkat çekiliyor. CNN'in haberine göre balkon korkulukları çocukların düşme riski düşünülerek yüksek yapılmış.

TOKİ Sosyal Konut Projesi’nde örnek daire paylaşıldı! İşte herkesin merak ettiği o daire - Resim : 3

İlk Evim İlk İş Yerim projesinde, 12 metrekarelik odaların birbirine orantılı bir şekilde paylaştırıldığı bu evler baz alınacak. Her bir odada priz ve internet bağlantı alanları bulunurken odaların kullanım alanlarının oldukça geniş olduğu belirtiliyor. 

TOKİ Sosyal Konut Projesi’nde örnek daire paylaşıldı! İşte herkesin merak ettiği o daire - Resim : 4

Banyoda duşakabin, dolaplar, çamaşır makinasının kullanılacağı alan ve kişisel eşyaların saklanması için bir dolap yer alıyor. Banyoda asma tavan kullanılırken ebeveynler için ayrı bir banyo daha yapılmış.

TOKİ Sosyal Konut Projesi’nde örnek daire paylaşıldı! İşte herkesin merak ettiği o daire - Resim : 5

Evlerde misafirlerin kullanması için ise alaturka tuvalet yer alıyor.

TOKİ Sosyal Konut Projesi’nde örnek daire paylaşıldı! İşte herkesin merak ettiği o daire - Resim : 6

İstanbul’da inşa edilecek 50 bin konutun baz alınacağı Esenler'deki  projede 15-20 blok alan bulunuyor. Çevre düzenlemeleri devam ederken projede spor alanları, yeşil alanlar, otopark ve çocuk alanları ile birlikte sitenin içerisinde insanların ihtiyacını karşılayacak özellikler yer alıyor.

TOKİ Sosyal Konut Projesi’nde örnek daire paylaşıldı! İşte herkesin merak ettiği o daire ile ilgili etiketler TOKİ Esenler Toki sosyal konut projesi örnek daire
GÜNÜN VİDEOSU

Halk TV'de sokağa çağrı skandalı! Mustafa Sönmez: Yunanistan'daki gibi sokağa çıkın!

Halk TV'de Ayşenur Arslan'ın sunduğu programa konuk olan Mustafa Sönmez'in skandal sözleri gündem oldu. Sönmez, "Ağlaşmakla olmaz. Çıkacaksın mücadele edeceksin. Sokak senindir kardeşim. Bu ülkede az mı sokaklarda mücadele kazanıldı?" diyerek sokağa çıkma çağrısı yaptı.