TEV üniversite öğrencilerine aylık 2650 TL burs veriyor! İşte TEV burs başvuru formu...

Türkiye'nin en etkili sivil toplum kuruluşları arasında yer alan TEV (Türk Eğitim Vakfı) üniversite burs başvuru detayları belli oldu. TEV, üniversiteye yeni başlayan veya gerekli kriterleri sağlayan ara sınıf öğrencilerine ayda 2650 TL burs verecek. İşte, TEV burs başvuru detayları...

TEV (Türk Eğitim Vakfı) maddi desteğe ihtiyaç duyan lise ve üniversite düzeyindeki başarılı öğrencilere burs desteği vermeye devam ediliyor. Bu yıl başarı burs miktarlarında artış yaparak öğrencileri sevindiren TEV için yeni dönem burs başvuru detayları belli oldu. 

Bu yıl 55. yıl dönümünü kutlayan TEV burs başvuruları başladı! TEV'in burs kriterleri doğrultusunda şartları sağlayan bursiyerler, "TEV bursiyeri" olarak öğrenim hayatları boyunca maddi ve manevi destek alabiliyor.

TEV üniversite öğrencilerine aylık 2650 TL burs veriyor! İşte TEV burs başvuru formu...

TEV (TÜRK EĞİTİM VAKFI) BURS MİKTARI NE KADAR?

Yeni dönem TEV burs miktarları şu şekilde:

TEV bu yıl bursiyerlerine verdiği desteği artırdı. Buna göre aylık 350 TL olan meslek lisesi bursu 575 TL’ye, üniversite bursu 800 TL’den 1325 TL’ye, yüksek lisans bursu 1200 TL’den 2000 TL’ye, doktora bursu 1600 TL’den 2650 TL’ye, üstün başarı gösteren öğrencilere verilen üstün başarı bursu ise 1600 TL’den 2650 TL’ye yükseldi.

TEV üniversite öğrencilerine aylık 2650 TL burs veriyor! İşte TEV burs başvuru formu... - Resim : 2

TEV BURS BAŞVURULARI NASIL YAPILIR?

Burslar için 15 Ağustos - 2 Ekim tarihleri arasında başvuru yapılabilecek. Adayların başvuru için TEV’in WEB sayfasında yer alan bursiyer başvuru formunu doldurması gerekiyor. Diğer taraftan yine, burs başvuru süreciyle güncel bilgiler için yine TEV'in WEB sayfasında yer alan "duyurular" sekmesini kontrol etmeyi unutmayın.

 

TEV üniversite öğrencilerine aylık 2650 TL burs veriyor! İşte TEV burs başvuru formu... ile ilgili etiketler TEV Türk Eğitim Vakfı
GÜNÜN VİDEOSU

Giresun'da fırtına etkisiyle deniz taştı! Mini tsunami dehşeti kamerada...

Giresun'da etkili olan fırtına nedeniyle deniz taştı. Mini tsunami yaşanan Tirebolu ilçesinde o anlar saniye saniye kameralara kaydedildi.