Taksi şoförlerine dehşeti yaşattılar! İz bırakmamak için birini yakıp diğerini uçurumdan attılar

Ankara'da uyuşturucu madde etkisindeki 2 şahıs, iki farklı taksiye art arda bindi ve taksi şoförlerine cehennemi yaşattı. Saldırganlar taksi şoförlerini defalarca bıçakladı. Ardında iz bırakmak istemeyen zanlılar yaptıklarıyla akıllara durgunluk verdi. İşte detaylar...

Ankara'nın Keçiören ilçesine bağlı Hasköy mahallesinde 19 yaşındaki B.M. ile 23 yaşındaki B.Y, taksiye binerek Maltepe pazarına gitti. Ardından Yakup Apdal Mahallesi'ne gideceklerini söyleyen B.M. ve B.Y. mahalle meydanına geldikleri sırada şoför E.Y. ile tartışmaya başladı. Sabah'tan Dilhan Dumanoğlu'nun haberine göre, bu sırada ön tarafta oturan B.M. yanında bulunan bıçakla E.Y'ye saldırmaya başladı.

ORMANDA YAKTILAR

Aracın kapısını açarak dışarı atlayan E.Y, bağırmaya başladı. B.M, E. şoförün peşinden araçtan inip para isteyerek bıçaklamaya devam etti. Şoförün parasını alan B.M. ve B.Y. aracı alarak olay yerinden uzaklaştı. Çevredekilerin ihbarı üzerine E.Y. hastaneye kaldırılırken, iki cani, aracı parmak izi kalmaması için ormanlık alana götürüp yaktı.

KARNINA SAPLAMAYA BAŞLADI

Eve giden ve gece saatlerinde yeniden evden ayrılan caniler, bu kez de S.Y. kontrolündeki taksiye bindi. Yunus Emre Mahallesi'nde bulunan ıssız bir sokakta aracı durduran B.Y. ve B.M. yanlarındaki bıçağı S.Y'nin karnına saplamaya başladı. B.Y. ise S.Y'yi sırtından bıçaklarken, B.M. para istedi.

UÇURUMDAN ATTILAR

S.Y. cebindeki 750 lirayı B.M. ve B.Y'ye vererek kendisini öldürmemeleri için yalvardı. B.Y. ve B.M. aracı alarak olay yerinde uzaklaşırken, ağır yaralı sürücü, yoldan geçen araçlardan yardım istedi. S.Y. hastaneye kaldırılırken, B.M. ve B.Y. bu aracı da uçurumdan aşağı attı.

ARAÇTAN İNİP BAKTILAR

Cani gençlerin olay sırasında uyuşturucu madde etkisinde olduğu belirlenirken, B.M. ifadesinde, B.Y'nin üzerinde bulunan bıçağı çıkararak şoföre vurduğunu, sonra kendisinin de üzerindeki bıçak ile vurmaya başladığını, kendisinin ve B.Y'nin araçtan inerek şoförün ölüp ölmediğine baktıklarını söyledi.

Köydeki 4-5 vatandaşın yanlarına geldiğini kaydeden B.M, B.Y'nin aracın ön sürücü koltuğuna geçtiğini, kendisinin de yanına bindiğini, olay yerinden hızlıca uzaklaştıklarını, aracı ıssız bir yere götürdüklerini, B.Y'nin "Bu araçta parmak izi, kan kaldı, bu aracı yakalım" dediğini söyledi. Aracın kablolarını keserek üzerlerindeki kazakla tutuşturduklarını anlatan B.M, ardından kaçtıklarını belirtti.

B.Y. ise, B.M'nin ticari taksi şoförüne hiçbir şey demeden kemerinin arasından çıkarttığı bıçağı taksi şoförüne saplamaya başladığını, taksi şoförünün kapısını açarak taksiciyi dışarı doğru ittirdiğini, taksiden indiğinde B.M'nin bıçak ile yaralamaya devam ettiğini ifade etti. B.Y, "Taksici B.Y'ye 'Para vereyim bırak beni' dediğinde B.M'nin taksiciye 'Paralar nerede' diye sorduğunu ve taksicinin cebindeki paraları aldığını kaydetti.

TOPLAM 37 BIÇAK DARBESİ VURDULAR

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında B.M. ve B.Y. hakkında, "Birden fazla kişi tarafından silahla yağma,' 'Bıçak veya diğer aletleri izinsiz olarak satma satın alma taşıma veya bulundurma', 'Yakarak mala zarar verme' ve 'Kasten öldürmeye teşebbüs' suçlarından 43'er yıla kadar hapis istemiyle iddianame hazırlandı

İddianamede, B.M. ve B.Y'nin şoförleri öldürebilecek imkâna sahipken bunu yapmayıp yaralı olarak olay mahallinde bırakmış olmalarına karşın, darbelerin sayısı ve B.M'nin dayısına 'Birini daha öldürdüm' demesinin, eylemin yaralama değil kasten öldürme kastı taşıdığı aktarıldı. İddianamede, E.Y'nin 17, S.Y'nin ise 20 bıçak darbesi aldığı, birçoğunun öldürücü nitelikte olduğu kaydedildi.

KAYNAK:POSTA

Taksi şoförlerine dehşeti yaşattılar! İz bırakmamak için birini yakıp diğerini uçurumdan attılar ile ilgili etiketler Ankara