Özel eğitim öğrencileri 5 gün okula gidecek

Milli Eğitim Bakanlığı, özel eğitim ihtiyacı olan öğrencilerin devam ettiği okullarda ve sınıflarda 26 Ekim itibarıyla yüz yüze eğitime geçilmesi kararlaştırıldı. Son dakika haberine göre özel eğitim gören öğrenciler beş gün yüz yüze eğitim yapacak.

Milli Eğitim Bakanlığı okullarda yüz yüze eğitimde üçüncü aşamanın başlaması için 2 Kasım Pazartesi tarihini belirlemişti. 

Buna göre, resmi ve özel ortaokul 5. sınıflarda haftada 2 gün toplam 12 ders saati, imam hatip ortaokullarında ise haftada 2 gün toplam 14 ders saati uygulanmasına karar verilmişti. 

Ayrıca lise 9. sınıflarda da haftada 2 gün toplam 16 ders saati yapılması kararlaştırılmıştı. 

Bakanlık özel eğitim okullarında da yüz yüze eğitime geçilmesi yönünde karar verdi. 

MEB'in son kararına göre, özel eğitim ihtiyacı olan öğrenciler bütün sınıflarda 26 Ekim itibariyle yüz yüze eğitime başlayacak.

MEB'den yapılan açıklamaya göre özel eğitim gören öğrenciler haftanın 5 günü okula gelerek eğitim görecek.

Özel eğitim öğrencileri 5 gün okula gidecek ile ilgili etiketler MEB Milli Eğitim Bakanlığı 26 Ekim özel eğitim yüz yüze eğitim
GÜNÜN VİDEOSU

Vatandaşlar sandıklara akın etti! İşte Türkiye'den seçim manzaraları...

Türkiye, Cumhurbaşkanlığı seçimleri kapsamında ikinci tur için sandık başında. Sabahın erken saatleri olmasına rağmen, oy kullanma işlemlerinde yoğunluk olduğu görüldü. İşte Türkiye'den seçim manzaraları...