Seren Serengil ve Yaşar İpek kimdir?

Seren Serengil ve Yaşar İpek dün akşam yapılan nişan töreni ile evlilik yolunda ilk adımı attılar. Şarkıcı, oyuncu ve sunucu olan Serengil ve Yaşar İpek'in yaşamı herkes tarafından merakla araştırılıyor. Peki Seren Serengil kimdir? Kaç yaşında? Şarkıları nelerdir? Detayları haberimizde...

Star Tv ekranlarında yayınlanan Duymayan Kalmasın'ın sunucularından olan Seren Serengil bu akşam Kanal D'de yıllardır izleyiciler tarafından hayranlıkla izlenen Beyaz Show konukları arasında. Şarkıcı, oyuncu ve sunucu olan Seren Serengil vatandaşlar tarafından takip ediliyor. Herkes tarafından Serengil'in yaşamı ile ilgili araştırma yapılıyor. Peki Seren Serengil kimdir? Yaşar İpek kimdir?  Kaç yaşında? Şarkıları nelerdir? Merak edilen soruların cevapları detayları ile haberimizde...
Seren Serengil ve Yaşar İpek kimdir?
 
SEREN SERENGİL
 
Türk sunucu, şarkıcı ve oyuncu. Ünlü oyuncu ve tiyatrocu Öztürk Serengil'in kızıdır.
 
 
HAYATI VE KARİYERİ
Serengil, 6 Nisan 1971 tarihinde İstanbul Amerikan Hastanesi'nde doğdu.Seren Serengil, ilk olarak 1977 yılında "Sarhoş" filminde çocuk oyuncu olarak babası Öztürk Serengil ile birlikte oynadı. Aynı yıl babası ile birlikte Gar Gazinosu'nda sahne aldı.
Profesyonel sahne kariyerine ise, 16 yaşında Fahrettin Aslan tarafından görevlendirildiği Maksim Kumarhanesi'nde başladı ve en genç kadın assolist oldu. Profesyonel oyunculuk kariyerine başladığı 1990 yılında, Mehmet Aslantuğ ile rol aldığı Başka Olur Ağaların Düğünü dizisinin yanı sıra Hakan Ural ile birlikte rol aldığı Alev Gibi Bir Kız filmiyle çıkış yaptı.
 
 
Serengil'in ilk albümü "Ayrıldık" 1991'de piyasaya çıktı ve ana teklisi "Bana Her Şey Seni Hatırlatıyor" ile büyük bir başarı yakaladı.O zamandan beri üç albüm ve bir tekli çıkarmıştır. En popüler albümü olan "Bu Gecenin Hatırına", yalnızca bir klip ile 170000 adet kopya sattı ve popülaritesini büyük ölçüde arttırdı. Serengil, klasik piyano çalmakta olup ve 2006 yılında "Dost Bile Kalamadık" ve "İnsan Severse Özler", "Sen Şansını Kaybettin" ve "Sessiz Telefon" gibi şarkılar da dahil olmak üzere bazı şarkılarını kendi yazıp besteledi. Müzik kariyeri boyunca İbrahim Tatlıses, Emrah, Selami Şahin, Soner Sarıkabadayı ve Serdar Ortaç gibi isimlerle çalıştı.
 
 
Serengil, şarkıcı ve sohbet programı konuğu olarak yüzlerce TV programında yer almıştır. 2007'de Show TV'nin "UçanKuş" programında Erol Köse ve Bekir Hazar ile birlikte konuk olarak yer aldı. 1993'te Emrah'ın "Haydi Şimdi Gel" ve "Töre" şarkıları için müzik videolarında yer aldı. Serengil ve Emrah "Yasak Sokaklar" ve "Belalım Benim" serilerinde birlikte çalıştı.
 
Serengil, Aralık 2010'da son albümü "Ben Adamı Ayrılırken Tanırım"ı çıkardı. Albümünün ilk müzik videosunun Aralık 2010 tarihinde galası yapıldı. 2011'de Show TV'de yayınlanan "Seren Serengil İle Evlenir Misin?" adlı bir sabah programı sundu. 2014'te Cine5'in "Kim Ne Derse Desin" programında iki sezon ana sunuculardan biri olarak göründü.
 
Halen hafta içi her gün Star TV'de yayınlanan Duymayan Kalmasın adlı magazin programını Cengiz Semercioğlu ile birlikte sunmaktadır.
 
 
DİSKOGRAFİ
Ayrıldık (1991)
Alıştım Sana Birtanem (1994)
Bana Yasak (1996)
Bu Gecenin Hatırına (1998)
"Dost Bile Kalamadık" (2006)
Ben Adamı Ayrılırken Tanırım (2011)
 
 
FİLMOGRAFİ
Filmler
Sarhoş (1977)
Alev Gibi Bir Kız (1990)
Başka Olur Ağaların Düğünü (1990)
Yasak Sokaklar (1993)
Belalım Benim (1999)
Şükran Büfe (2000)
Şaşkın Assolist (2005)
 
TELEVİZYON PROGRAMLARI
Seren Serengil Show (TGRT)
Bu Gecenin Hatrına Show (TGRT)
Yeniden Başlayalım (Barışalım) (StarMax)
Uçankuş 4x4 (Show TV)
Seren Serengil ile Evlenir Misin ? (2011) (Show TV)
Yalnızlar Kulübü (2011) (Beyaz TV)
Kim Ne Derse Desin (2014) (Cine5)
Duymayan Kalmasın (2016-) (Star TV)
 
 
YAŞAR İPEK KİMDİR?
 
Yaşar İpek, 1980 yılında dünyaya geldi. Aslen Diyarbakırlı olan Yaşar İpek, 5 yaşında ailesi ile birlikte İstanbul'a göç etti. 1986 yılında Öksüzler, 1988 yılında Acı ve yine aynı yıl Es Deli Rüzgar isimli sinema filmlerinde rol aldı. Rol aldığı filmlerde Emrah'ın küçüklük karakterini canlandırdı. Günümüzde ise bir çok albümün altına imzasını atan sanatçı piyano çalmakta ve kendi bestelerini yazmaktadır. Bugüne kadar Aşkım, Okul Bitince, Yanlışa Af Yok, Arada Bir, Kapı Zili, Sus ve Allah Var isimli albümleri müzik piyasasındaki yerini aldı.
 
Seren Serengil ve Yaşar İpek kimdir? ile ilgili etiketler Seren Serengil Yaşar İpek kimdir kaç yaşında