Şehit edilişlerinin 22. yılı... Gaffar Okkan ve beş polis memuru Diyarbakır'da törenle anıldı

24 Ocak 2001 tarihinde uğradığı suikast sonucu şehit edilen Diyarbakır emniyet müdürü Ali Gaffar Okkan ve 5 polis memuru vefatlarının 22. yılında Diyarbakır'da törenle anıldı.

Diyarbakır'ın Merkez Yenişehir ilçesi Sezai Karakoç bulvarında 24 Ocak 2001 tarihinde düzenlenen saldırı sonucu şehit edilen Gaffar Okkan ile polis memurları Mehmet Kamalı, Sabri Kün, Mehmet Sepetçi, Atilla Durmuş ve Selahattin Baysoy için İl Emniyet Müdürlüğünce, saldırının gerçekleştirildiği yerde tören düzenlendi. Törende, Kur'an-ı Kerim okundu, şehitler için dua edildi.

Şehit edilişlerinin 22. yılı... Gaffar Okkan ve beş polis memuru Diyarbakır'da törenle anıldı

Düzenlenen törende konuşan İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya, şehit Okkan ve silah arkadaşlarını şehadet mertebesine eriştiklerinden dolayı andı. Kaya, “Bugün burada 24 Ocak 2001 tarihinde bundan tam 22 yıl önce Diyarbakır İl Emniyet Müdürü olarak görev yaptığı esnada hain saldırı sonucu şehit düşen emniyet müdürümüz Ali Gaffar Okkan ve silah arkadaşlarını şehadet mertebesine eriştikleri bu noktadan anıyoruz” dedi.

Törene katılan gaziler, polis memurları ve vatandaşlar Şehitlik Anıtı'na karanfil bıraktı.

Şehit edilişlerinin 22. yılı... Gaffar Okkan ve beş polis memuru Diyarbakır'da törenle anıldı - Resim : 2

 

Şehit edilişlerinin 22. yılı... Gaffar Okkan ve beş polis memuru Diyarbakır'da törenle anıldı ile ilgili etiketler Diyarbakır Şehit