Seçil Erzan'a en çok parayı kaptıran Arda Turan ilk kez konuştu: O para servetimin 6'da 1'i bile değil!

Seçil Erzan'dan en çok para kaybeden isimlerden biri olan Arda Turan konuyla ilgili ilk kez konuştu. Hakkında çıkan kara para aklama iddialarını kesin bir dille yalanlayan Turan, "Ne kara parası, ben 600 maç oynadım. 100'ün üstünde milli takım forması giydim. Dolandırıldığım para servetimin 6'da 1'i bile değil" dedi.

Futbol dünyasında yaşanan 'Fatih Terim fonu' dolandırıcılığı gündemdeki yerini koruyor. 

Seçil Erzan, İstanbul'da Denizbank'ın Levent şubesinde müdürlük görevini yürüttüğü sırada yüksek kâr getirisi bulunan güvenilir bir fon olduğunu, Fatih Terim gibi isimlerin de bu fona dahil olduğunu söyleyerek aralarında tanınmış futbolcular Arda Turan, Fernando Muslera, Emre Belözoğlu ve Selçuk İnan’ın da bulunduğu 18 kişiyi yaklaşık 25 milyon dolar ile 7 milyon 384 bin lira dolandırdı.

EN ÇOK PARA KAPTIRAN ARDA TURAN'DAN İLK AÇIKLAMA

Olaya ilişkin neredeyse her gün yeni bir detay gün yüzüne çıkarken, Erzan'ın kurduğu sisteme en çok para kaptıran Arda Turan oldu.

Turan, konuyla ilgili sessizliğini bozdu.

Fon işlerinden anlamadığını belirten Arda Turan, işin içinde güvenilir insanlar olduğu için parayı Erzan’a teslim ettiğini söyledi.

"DOLANDIRILDIĞIM PARA SERVETİMİN 6'DA 1'İ BİLE DEĞİL"

Hakkındaki “kara para aklama” iddialarını kesin bir dille yalanlayan Turan, "Ne kara parası, ben 600 maç oynadım. 100'ün üstünde milli takım forması giydim. Dolandırıldığım para servetimin 6'da 1'i bile değil." şeklinde konuştu.

"BEN SADECE DENİZBANK VE SEÇİL ERZAN'A GÜVENDİM"

"Ben sadece DenizBank ve Şube Müdürü Seçil Erzan'a güvendim." diyen Turan, "Parayı da bizzat bankada şube müdürüne teslim ettim. Bana DenizBank'ın güvencesi olduğunu söyledi. Ben fon, eurobond gibi şeylerden anlamam. İşin içinde güvenilir isimlerin olduğunu söyledi. Ben de güvendim." dedi.

"PARAYI ELDEN TESLİM ETTİM"

Parayı banka içinde elden teslim ettiğini de belirten Turan, "Kameraları da kapatmış kadın. O nedenle bankanın içinde para verdiğim görüntüler yok." diye konuştu.

"TEK ÜZÜLDÜĞÜM ŞEY KİMSENİN ARAYIP SORMAMASI

 

Turan ayrıca, "Tek üzüldüğüm şeyse kimsenin arayıp sormaması, geçmiş olsun dememesi. Bu ülkede başarılı olunca insanların sürekli aşağıya çekmeye çalışması çok üzücü." dedi. 

 

 

 

 

Seçil Erzan'a en çok parayı kaptıran Arda Turan ilk kez konuştu: O para servetimin 6'da 1'i bile değil! ile ilgili etiketler Seçil Erzan Arda Turan Fatih Terim
GÜNÜN VİDEOSU

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın hasta ziyaretinde gülümseten diyalog! "Finike yoluna tünel isterim"

Antalya Şehir Hastanesi'nde tedavi gören hastaları ziyaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan ile hasta arasında gülümseten diyalog yaşandı: "Ne istiyorsun deme sakın. Yoksa Finike yoluna tünel isterim."