Savaşın en kritik anında ortadan kayboldu! Kremlin, Putin'in sağ kolu Şoygu'nun neden görünmediğini açıkladı!

Rusya'nın Ukrayna'yı işgali hız kesmeden devam ederken Putin'in sağ kolu Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu'nun uzun bir süredir kamuoyu önüne çıkmaması tartışmalara neden olmuştu. Kremlin'den Şoygu'nun neden ortalarda görünmediğine dair açıklama geldi. Kremlin, Şoygu'nun Ukrayna nedeniyle çok yoğun olduğunu, 'şu an medya faaliyetleri için doğru bir zaman olmadığını' belirtti.

Rusya'nın Ukrayna'ya işgali 4 haftadır kesintisiz devam ederken Batı dünyasının dikkati, Putin'in sağ kolu Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu'nun üzerine çevrildi. 

Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu'nun savaşın en kritik anında ortadan kaybolması  'Putin cadı avı başlattı' iddialarını gündeme getirdi.

"ŞU AN MEDYA FAALİYETLERİ İÇİN DOĞRU BİR ZAMAN DEĞİL"

Kremlin Sözcüsü Dimitri Peskov, Ukrayna'daki operasyonun devam ettiği bir dönemde Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu'nun niçin kamuoyu önüne çıkmadığını açıkladı. 

Peskov, Şoygu'nun Ukrayna nedeniyle çok yoğun olduğunu, "Şu an medya faaliyetleri için doğru bir zaman olmadığını'" söyledi.

 

'KALP SORUNLARI VAR' İDDİASI

Savaşın başlarında sık sık ortaya çıkan Şoygu’ya yakın bir kaynak ise, Savunma Bakanı’nın çevresine kendini iyi hissetmediğini ve kalp sorunları olduğunu söylediğini aktardı.

Savaşın en kritik anında ortadan kayboldu! Kremlin, Putin'in sağ kolu Şoygu'nun neden görünmediğini açıkladı!

KIZI UKRAYNA BAYRAĞI RENKLERİYLE POZ VERMİŞTİ

Bununla birlikte Savunma Bakanı Şoygu’nun 31 yaşındaki küçük kızı Ksenia'nın Ukrayna'nın mavi ve sarı renkleriyle poz verdiği görülen fotoğraflar servis edilmişti.

18 Mart'ta, 66 yaşındaki Şoygu, Kremlin'in internet sitesinde yer alan bir haberde, Putin'in güvenlik konseyinin daimi üyeleriyle 'Ukrayna'daki özel operasyonun ilerleyişi' hakkında görüştüklerini söylediği belirtilmiş, ancak haberle birlikte servis edilen fotoğrafın 11 Mart’a ait olduğu tespit edilmişti.

Savaşın en kritik anında ortadan kayboldu! Kremlin, Putin'in sağ kolu Şoygu'nun neden görünmediğini açıkladı! - Resim : 2

'PUTİN, SAVAŞTA İSTEDİĞİNİ ALAMAYINCA CADI AVI BAŞLATTI'

Son dönemde sık sık Putin'in yakın çevresi arasında bir cadı avı başlattığı ve ABD ile İngiltere'nin askeri planlarının sızdırılmasının ardından yakın müttefiklere karşı temkinli olmaya başladığı vurgulanıyordu. Şüphe uyandıranlar arasında, Ukrayna'da 10 binden fazla askerin ve toplu sivil ölümlerinin nedeni olduğuna inanılan operasyondan sorumlu olan Şoygu da olduğunun altı çiziliyordu.

Savaşın en kritik anında ortadan kayboldu! Kremlin, Putin'in sağ kolu Şoygu'nun neden görünmediğini açıkladı! ile ilgili etiketler Putin Rusya Ukrayna Kremlin şoygu
GÜNÜN VİDEOSU

Kenan Sofuoğlu'nun 4 yaşındaki oğlu şimdi de TIR kullandı

Eski motosiklet dünya şampiyonu Kenan Sofuoğlu'nun 4 yaşındaki oğlu Zayn Sofuoğlu, son olarak dev bir TIR'ın direksiyonuna geçti.