Sarp Apak kimdir? Kiminle evli?

Star TV ekranlarında yayınlanan dizi Jet Sosyete hayranlıkla izleniyor. Dün akşam Beyaz Show'un konukları arasında Jet Sosyete'nin Ozan'ı Sarp Apak'ta yer aldı. Ünlü oyuncunun yaşamı merak ediliyor. Peki Sarp Apak kimdir? Kaç yaşında? Hangi dizilerde oynadı? Detaylar haberimizde...

Her hafta birbirinden renkli konukları ile eğlenceli saatler yaşatan Beyaz Show dün akşam yayınlanan bölümü hayranlıkla izlendi. Konuklar arasında Jet Sosyete dizisi oyuncularıda yer aldı. Jet Sosyete'de Ozan karakterini canlandıran Sarp Apak'ın yaşamı merak ediliyor. Peki Sarp Apak kimdir? Kiminle evli? Kaç yaşında? Hangi dizilerde oynadı? Merak edilen soruların cevapları detayları ile haberimizde...

Sarp Apak kimdir? Kiminle evli?

SARP APAK

Sarp Apak 11 Kasım 1981, Diyarbakır doğumlu Türk tiyatro, dizi ve sinema oyuncusu.

O sıralar işletme eğitimi almayı planlayan oyuncunun tiyatro hayatı, yetenek sınavlarına başvuru formu almasıyla başladı. Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Oyunculuk Bölümü’nü 2004 yılında bitirdikten sonra, okuldan hocası Barış Erdenk’in desteğiyle İstanbul'a gitti.

Sadri Alışık Tiyatrosu'nda sergilenen Ağır Roman adlı eserde başarılı bir oyunculuk çıkarttı. O senenin sonunda Yılmaz Erdoğan’ın da yer aldığı BKM Grubu'na dahil oldu ve Organize İşler adlı filmde küçük bir rolde oynama fırsatı buldu. Anadolu Kaplanı, En Son Babalar Duyar dizilerinde ve Doğtaş reklamlarında da rol aldı. Sizinkiler Dünya Kaç Bucak adlı çocuk oyununda oynadı ve bu oyunla Türkiye turnesine çıktı. BKM’nin yanında “Mutfak” adlı ufak bir sahnesi olan bir mekanda stand-up gösterileri de yapan yetenekli oyuncu, asıl şöhretini Avrupa Yakası'ndaki Tanrıverdi rolüyle yakaladı. Daha sonra yer aldığı İşTcell reklamlarıyla da büyük beğeni topladı. Mimikleri ve hareketleri çok beğenilen Apak, Gazanfer Özcan - Gönül Ülkü Tiyatrosu'nda da Öp Babanın Elini adlı oyunda “Emrecan” rolünde oynamaktaydı.

Apak, kendi yazıp bestelediği “Aşkınla Yandım” şarkısıyla birçok rock müzik dinleyicisinin listesine girmeyi başardı.

Mahsun Kırmızıgül'ün Beyaz Melek, Güneşi Gördüm adlı filmlerinde ve Murat Saraçoğlu'nun O... Çocukları adlı filminde rol almıştır. Kavak Yellerinden kısa bir süre ayrılmış daha sonra tekrar dönmüştür. Kavak Yelleri'nin bitmesinin ardından Gülse Birsel'in yeni sitcom dizisi Yalan Dünya adlı dizide Emir Danışman karakterini canlandırmıştır. Dizi 4.sezonunda final yapmıştır.

ROL ALDIĞI TİYATRO OYUNLARI

Öp Babanın Elini
Sizinkiler Dünya Kaç Bucak
Ağır Roman
BKM Mutfak
Çok Güzel Hareketler Bunlar
Yoldan Çıkan Oyun

Filmleri
Organize İşler (2005 yılı Kemal)
Beyaz Melek (2007 yılı Reşat)
Plajda (2008 yılı Ali)
O... Çocukları (2008 yılı Saffet)
Güneşi Gördüm (2009 yılı Ahmet)
Yedi Kocalı Hürmüz (2009 yılı Fişek Ömer)
Yeraltı (2012 yılı Barmen)
Karışık Kaset(2014 Ulaş)
Yaktın Beni (2015 Selam)
Ölümlü Dünya (2018)


Konuk oyunculukları
En Son Babalar Duyar (2002 yılı) - İsmail
Anadolu Kaplanı (2006 yılı) - Bölüm Sanatçısı
Aşk Tutulması (2008 yılı Konuk)
Aşk Geliyorum Demez (2009 yılı Berkcan)
Çok Güzel Hareketler Bunlar (2008 ve 2010 yılı) - Sarp Apak
Aşağı Yukarı Yemişlililer (2011)
Komedi Türkiye (2015)

Dizileri
Avrupa Yakası (2006-2009 Tanrıverdi)
Kavak Yelleri (2009-2011 Güven Karakuş)
Yalan Dünya (2011-2014 Emir Danışman)
Jet Sosyete (2018- )

SARP APAK'IN EŞİ
Bengisu Uzunöz, Işık Üniversitesi İşletme bölümü mezunudur. Bir süredir ünlü oyuncu Sarp Apak ile birlikte aşk yaşadı. Apple’da çalıştı. Geçtiğimiz yıl ünlü oyuncu Sarp Apak ile Barcelona’da hayatını birleştirdi.

 

 

Sarp Apak kimdir? Kiminle evli? ile ilgili etiketler Sarp Apak kimidr kiminle evli kaç yaşında