PTT AŞ’den kritik karar geldi! Elektrikli araç altyapısını ülkeye kazandırıyor

Elektrikli araçların kullandığı enerjinin maliyeti fosil yakıtlı araçlara göre 7 kat daha ucuz. Bir de elektrikli araçların yerlisi yapıldığında şirketlerin bu teknolojiye geçme kararları daha kolay oluyor. PTT de araçlarının yüzde 40’ını elektrikli hale getirmek için karar aldı.

İbrahim Açar
İbrahim Açar

PTT AŞ elektrikli araç altyapısını ülkeye kazandırıyor. Hem maliyet hem ee çevreye daha az zarar vermek adına alınan bu kararla, herkes kazanacak.


Bu kapsamda, sıfır emisyonlu ve karbon salımı sıfır olan elektrikli araçların ve elektrikli skuterların yaygınlaşmasına yönelik çalışmalar yapan PTT AŞ, sektördeki çevre odaklı dönüşüme öncülük ediyor. PTT AŞ, yakın zamanda filosuna yeni elektrikli araçlar ekleyerek, sektör içinde üstlendiği misyona uygun faaliyetlerini devam ettiriyor.


Şirket tarafından kullanılan elektrikli araçlar, enerji maliyeti açısından diğer araçlara göre 7 kat daha fazla avantaj sağlıyor. Şirketin hizmetlerinden kargo taşımacılığında kullanılmaya başlanan elektrikli araçlar, 4 ile 9 saat arasında şarj edilebilme özelliği sayesinde zamandan tasarruf sağlarken, düşük şarj maliyetiyle de dikkati çekiyor.


Çevre odaklı adımlarını sürdüren ve 5 elektrikli araçla dönüşüme başlayan şirket, 2030'a kadar araç filosunun yüzde 40'ını elektrikli hale getirmeyi planlıyor.Enerji maliyeti açısından içten yanmalı motorlara göre 7 kat fazla avantaj sağlayan, yüzde 100 elektrikli ve sıfır karbon salımlı araçlar, tam dolu şarjla 220 kilometre gidebiliyor.


Kargo ve e-ticaret taşımacılığında çevre dostu yeni bir dönemi başlatan elektrikli dağıtım araçları, kullanışlı tasarlarımı sayesinde en dar sokaklarda bile yol alabiliyor. 2 farklı hız moduna sahip, pratik yükleme ve boşaltma işlemleri yapılabilmesine imkan sağlayan bu araçların hızı saatte 55 kilometreye kadar çıkabiliyor.

PTT AŞ’den kritik karar geldi! Elektrikli araç altyapısını ülkeye kazandırıyor ile ilgili etiketler PTT AŞ elektrikli araç
GÜNÜN VİDEOSU

İşte Ankara'da meydana gelen patlama anı!

Ankara'da İçişleri Bakanlığı binası önünde saldırı hazırlığındaki iki terörist etkisiz hale getirildi. Teröristlerden biri üzerindeki bombayı patlattı. O anlar kameralara yansıdı.