Prof. Dr. Mahmut Özer kimdir? MEB Bakanı Mahmut Özer kaç yaşında, nereli?

Prof. Dr. Mahmut Özer kimdir merak ediliyor. Sosyal medyada yeni Milli Eğitim Bakanı'nın Mahmut Özer olduğu ile ilgili iddialar sonrası vatandaşlar Mahmut Özer ismini merakla araştırmaya başladı. Peki yeni Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Mahmut Özer kaç yaşında, evli mi?

Son günlerde Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un istifa haberleri sonrasu yeni Milli Eğitim Bakanının ismine yönelik tahminler de internette yürütülüyor. Sosyal medyadaki iddialara göre ise yeni Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Mahmut Özer oldu. Peki Mahmut Özer kimdir? Kaç yaşında?

PROF. DR. MAHMUT ÖZER KİMDİR?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre, Milli Eğitim Bakanlığına Bakan Yardımcısı Mahmut Özer atandı.

Tokat'ta 1970 yılında doğan Prof. Dr. Mahmut Özer, ilk ve ortaöğrenimini bu ilde tamamladı. İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümünden 1992'de mezun olan Özer, yüksek lisans ve doktorasını Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Fen Bilimleri Enstitüsü Elektronik Mühendisliği Ana Bilim Dalında tamamladı. Özer, 1992-1994 yıllarında Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü Dalaman Havalimanında elektronik mühendisi, 1994-2002 yıllarında da Gaziosmanpaşa Üniversitesi Tokat Meslek Yüksekokulu Elektrik Programında öğretim görevlisi olarak çalışmalarda bulundu.

Temmuz 2002'de Zonguldak Karaelmas Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümünde yardımcı doçentlik görevine başlayan
Özer, aynı üniversitede 2005-2010 yıllarında doçent olarak görevine devam etti. Temmuz 2010 itibarıyla profesör olarak atanan Özer, 28 Kasım 2010 tarihinde Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörlüğüne atandı. İslam Dünyası Kalite Güvence Ajansları Birliği (AQAAIW) Başkanı ve Türk Standardları Enstitüsü (TSE) Genel Kurul Üyesi olan Prof. Dr. Mahmut Özer, evli ve üç çocuk babasıdır.

Prof. Dr. Mahmut Özer kimdir? MEB Bakanı Mahmut Özer kaç yaşında, nereli? ile ilgili etiketler MEB prof. dr. mahmut özer kimdir mahmut özer kimdir
GÜNÜN VİDEOSU

Diyarbakır ve Mardin'de feci yangın! Ölü ve yaralılar var

Diyarbakır'ın Çınar ile Mardin'in Mazıdağı ilçeleri arasındaki alanda çıkan büyük yangına müdahale ediliyor. Yangın sebebiyle 2 vatandaş hayatını kaybederken çok sayıda yaralı olduğu belirtildi.