Perşembe günü çekilecek tesbihler! Perşembe günü okunacak dualar nelerdir?

Perşembe günü çekilecek tesbihler! İslam dininde Perşembe gecesi ve Cuma günü önemli bir yere sahiptir. Duaların kabul olduğu ve ibadetlere ağırlık verildiği bu günlerde müslümanlar Kur'an-ı Kerim okur ve namaz kılarlar. Perşembe günü dua etmek isteyen vatandaşlar hangi duaların okunması gerektiğini merak edip arama motorlarından araştırmalar yapmaya devam ediyor. İşte, Perşembe günü çekilecek tesbihler! Perşembe günü okunacak dualar nelerdir? Detaylar haberimizde...

Perşembe günü çekilecek tesbihler! Dinimizce perşembe gecesi mübarek gecelerden biridir. Özellikle perşembeyi cumaya bağlayan gece tüm dua ve dileklerin kabul edildiği gecedir. Bu geceyi dua ve ibadetle geçirecek olan birçok kişi Perşembe günü hangi tesbihlerin çekileceğini ve hangi duaların okunacağını merakla araştırmaya devam ediyor.  Duaların kabul olduğu ve ibadetlere ağırlık verildiği bu günlerde müslümanlar dua eder ve dileklerini Allahu Teala'ya iletirler. İşte, Perşembe günü çekilecek tesbihler! Perşembe günü okunacak dualar nelerdir? Detaylar haberimizde...

Deprem duası - Depremde okunacak dualar nelerdir? | Gündem Haberleri

PERŞEMBE GÜNÜ ÇEKİLECEK TESBİHLER!

RIZIK DUASI;

Perşembeyi Cumaya bağlayan gece abdest alınır…

Başlamadan önce
1- İstiğfar: 70 kere “Estağfirullah el azim ve etübü ileyh” okunur.

2- Salavat :70 kere ”Allahümme salli ala seyyidina Muhammedin ve ala alihi ve sahbihi ve sellim” okunur.

Perşembe günü okunacak dilek duası;

Kimki Perşembe günü aşağıdaki dilek duasını okursa Allah inşallah dileğini kabul eder.

Bismillahirrahmanirrahim

Allahümme rabbena lekel hamdü küllüh.Ve lekel mülkü küllüh.Ve bi yedikel hayru küllüh.Ve ileyke yerciul emru küllüh.Ve ala niyetühu ve sirruh.

Ve enete münteşeh şani küllih.Sübhane zil mülki vel melekut.Sübhane zil izzeti vel ceberut.Sübhanel hayyillezi la yemut.

Sübhanel melikil haliym.Sübhanellahil vahidil azıym.Tebarekallahü ahsenül halıkıyn.Allahümme inni euzü bike minel küfri ba’del iman.Ve mined dalaleti ba’del hüda.Ve minel hevani ba’del kerameh.

Ve minez zülli ba’del ızzi.Ve minel hılafi ba’del kabul.Allahümme entel evvelü fe leyse kableke şey.Ve entel ahiru fe leyse ba’deke şey.Ve entez zahiru fe leyse fevkake şey.Ve entel batinü fe letse duneke şey.Ve entel kahiru fevka ıbadik.Vel bakıy ba’de fenai halkıke ve entel azizül hakim.

Sübhaneke tebarakte ve tealeyte amma yekulüz zalimüne ulüvven kebira.Velhamdü lillahi hamden kesira.Bi rahmetike ya erhamer rahimin.

Ve sallellahü ala seyyidina muhammedin ve ala alihi ve sahbihi ecmaıynet tayyıbiynet tahırin.

 Deprem duası var mı deprem anında okunacak dua neler? - Internet Haber

Akşam ile yatsı arasında 1000 defa Fil süresini okuyan kimse her türlü muradına nail olur.

100 defa Kevser Suresi'ni okuyan muradına nail olur.

Her muradın halli için 1000 defa Nasr süresi okunur.

Dileklerin kabulü için her gün 100 kere "Ya Kadir", "Ya Müheyminü(135 kez)"esması okunur.

Sabah namazından sonra 55 kere "Ya Mucib" okunmalıdır.

Yapılan duaların kabul olması için 70 kere "Bedi'assemavati velardı" okunmalıdır.

Dünya ve ahiret mutluluğu için Araf süresi okunur.

İzzet ve saadete nail olup bahtın açılması için Yusuf Suresi okunur.

Taha süresini 21 defa okuyan kimsenin kısmeti açılır.

Nasip ve kismetin açılması için 7 defa Ahzap süresi okunur

Fatır Suresi' ni okuyan kimse mahlukat tarafından sevilir.

Yasin Suresi' ni 70 defa okuyan her murada nail olur.

7 defa Zuhruf süresini okuyan her muradına nail olur.

3 defa Duhan Suresi' ni okuyan her dileğini elde eder.

Mehmetçik için camilerde 'zafer' duası okundu

HAZRETİ MUHAMMED'İN DİLEK DUASI!

Dilek duasını, Peygamberimiz gözleri kör olan birinin isteği üzerine söylemiştir. O kişi Hazreti Muhammed'e gelip 'Ya Resulallah! Allahü teâlâya dua et, gözlerim açılsın' deyince ona abdest alıp aşağıdaki duayı etmesini söylemiştir. -"Yâ Rabbi! Sana yalvarıyorum. Sevgili Peygamberin Muhammed aleyhisselamı araya koyarak, senden istiyorum. Ey çok sevdiğim Peygamberim Muhammed aleyhisselam, seni vesile ederek, Rabbime yalvarıyorum. Senin hatırın için kabul etmesini istiyorum. Ya Rabbi, bu yüce Peygamberi bana şefaatçi eyle! Onun hürmetine duamı kabul et!".. Tırmizi'nin aktardığına göre bu duayı okuyanlar dileklerine ve isteklerine kavuşmuşlardır.

Perşembe günü çekilecek tesbihler! Perşembe günü okunacak dualar nelerdir? ile ilgili etiketler Perşembe Günü Allah namaz Kuran-ı Kerim dua İslam ayet okunacak dualar çekilecek tesbihler ibadet süre tesbih zikir