Pandemide yüz yüze eğitime ara vermeyen tek kurum olan MSÜ'de aşı oranı yüzde 99'u geçti!

Koronavirüs pandemisi döneminde eğitime ara vermeyen tek kurum olan Milli Savunma Üniversitesi'nde öğrenci ve personellerin aşı oranı yüzde 99'u geçti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, MSÜ Kara Harp Okulu diploma töreninde yaptığı açıklamada "Üniversitemiz bu bakımdan da örnek bir kurum hâline dönüşmüştür" dedi.

30 Ağustos Pazartesi günü gerçekleşen MSÜ Kara Harp Okulu diploma töreninde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Milli Savunma Üniversitesi'ne dair dikkat çeken ayrıntılar paylaştı. 

"ÜNİVERSİTEMİZ BU BAKIMDAN DA ÖRNEK BİR KURUM HALİNE DÖNÜŞTÜ"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, MSÜ Kara Harp Okulu diploma töreninde yaptığı konuşmada, "Salgın döneminde yüz yüze eğitime ara vermeyen, gece gündüz programını uygulayarak faaliyetlerini sürdüren tek eğitim kurumu Millî Savunma Üniversitemizdir. Gereken sağlık tedbirlerinin hepsini alarak öğrenci ve personelinin aşılanmasında yüzde 99'un üzerinde bir orana ulaşan üniversitemiz bu bakımdan da örnek bir kurum hâline dönüşmüştür" dedi.

 

“ARTIK ÇOK DAHA DONANIMLI ÇOK DAHA KABİLİYETLİ BİR ASKERİ EĞİTİM SİSTEMİNE SAHİBİZ”

Askerî eğitimi üniversitede tek çatı altında toplayarak kurumsal bütünlüğü sağladıklarına dikkati çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle devam etti: "MSÜ faaliyete geçtiğinde birinci sınıfta eğitime başlayan öğrencilerimiz hamdolsun işte bugün mezun oldu. Bu reformu yaptığımızda birileri 'Türk ordusunun damarını kesiyorsunuz' diyerek tezvirat peşinde koşuyordu. Bugün görüyoruz ki bırakınız Türk ordusunun damarlarının kesilmesi artık çok daha donanımlı çok daha kabiliyetli bir askerî eğitim öğretim sistemine sahibiz. Müfredatından araç gerecine kadar her alanda çağın ihtiyaçlarına göre askerî personel yetiştiren bir eğitim öğretim kurumumuz var. Mesela MSÜ'nün kuruluşuyla birlikte öğrencilerimiz İngilizcenin yanında Fransızca, Rusça, Farsça, Arapça ve bu yıldan itibaren Yunanca hazırlık eğitimi almaya başladılar. Sonuçta ortaya şu rakamlarla da teyit olacağı üzere gerçekten hepimizin iftihar etmesi gereken bir başarı öyküsü çıktı. İlk etapta ara sınıflara öğrenci alımı yoluyla TSK'nin personel temininde herhangi bir kesintiye meydan verilmemiştir. Bu yıl itibariyle de tüm sınıflar üniversitemizde eğitimlerini tamamlamaya başlamıştır."

15 TEMMUZ KAYIPLARI FAZLASIYLA TELAFİ EDİLDİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, MSÜ'nün 2020-2021 eğitim-öğretim yılında 15 bin 501'i Türk, 947'si 20 ayrı ülkeden misafir olmak üzere toplam 16 bin 448 öğrenci ve kursiyere eğitim öğretim verdiğini ifade etti.

Bugüne kadar verdiği mezun sayısının misafirlerle birlikte 23 bin 433'ü bulduğunu, bir başka ifadeyle sayı bakımından 15 Temmuz'daki kayıpların fazlasıyla telafi edildiğini vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları kaydetti: "Netice itibarıyla bugün üniversitemize bağlı harp okullarımızdan 1351'i Türk, 101'i misafir olmak üzere toplam 1452 öğrencinin mezuniyetinin sevincini hep birlikte yaşıyoruz. Mutluyuz, memnunuz. Allah'a hamdolsun. Bu genç teğmenlerimizle yarınlara yürüyoruz. Libya'da, Azerbaycan'da yürüyoruz. Yürümeye devam edeceğiz."

Pandemide yüz yüze eğitime ara vermeyen tek kurum olan MSÜ'de aşı oranı yüzde 99'u geçti! ile ilgili etiketler Erdoğan MSÜ
GÜNÜN VİDEOSU

Ölümün kıyısından döndü! TV izlerken kurşun kafasını böyle sıyırdı

Yalova'da gece bekçiliği yapan vatandaş, iş yerinde televizyon izlediği sırada bir yorgun mermi tavanı delerek başını sıyırıp koltuğa düştü. Ölümden dönen İdirs Fidan isimli vatandaşın yaşadığı korku dolu anlar güvenlik kameralarına yansıdı.