Pakistan'da Mevlit Kandili için toplananların bulunduğu cami yakınına bombalı terör saldırısı:52 ölü

Pakistan'ın Belucistan eyaletinde bir cami yakınında Mevlit Kandili için toplanan vatandaşların bulunduğu alanda bombalı intihar saldırısı düzenlendi. Terör saldırısında 1'i polis 52 kişi yaşamını yitirdi, 58 kişi yaralandı.

Pakistan’ın Belucistan eyaletine bağlı Mastung bölgesinde Hazreti Muhammed'in (s.a.v.)doğum günü olan Mevlid Kandili vesilesiyle çok sayıda kişinin toplandığı Medine Cami yakınında bombalı saldırı gerçekleştirildi.

Mastung polisinden Attahul Munim yaptığı açıklamada, 34 kişinin hayatını kaybettiğini, 130'dan fazla kişinin de yaralandığını belirtti.

Pakistan'da Mevlit Kandili için toplananların bulunduğu cami yakınına bombalı terör saldırısı:52 ölü

Munim, saldırganın bir polis aracının yakınında kendisini havaya uçurduğunu aktardı. Yaralılar çevredeki hastanelere kaldırılırken, tüm hastanelerde acil durum ilan edildi.
Saldırının sorumluluğunu henüz üstlenen olmadı.

Pakistan'da Mevlit Kandili için toplananların bulunduğu cami yakınına bombalı terör saldırısı:52 ölü - Resim : 2

Pakistan'da Mevlit Kandili için toplananların bulunduğu cami yakınına bombalı terör saldırısı:52 ölü ile ilgili etiketler Pakistan terör Mevlid Kandili

Sitene Ekle

GÜNÜN VİDEOSU

Tefeciler Seçil Erzan'ı boş araziye götürüp tehdit etti! Yüzü gözü şiş halde ne derlerse tekrarladı

"Fatih Terim Fonu" ile milyonlarca dolarlık vurgun yapan bankacı Seçil Erzan'ın tefeciler tarafından tehdit edildiği görüntüler ortaya çıktı. Erzan'ın, evinden alınıp boş araziye götürüldüğü videoda yüzü gözü şiş halde tefeciler ne söylerse tekrar ettiği görüldü.