Önce küfür iddiasıyla gündeme geldi, şimdi ise...

Set işçilerine küfrettiği iddialarıyla gündemde olan oyuncu Berk Oktay'ın sosyal medya hesabının çalındı. Oktay, dijital hırsızlığı başka bir sosyal platformdan duyururken hukuki sürecin başlatıldığını bildirdi.

FOX TV’de yayınlanan Savaşçı adlı dizide başrol oynayan Berk Oktay, set işçilerine ağır hakaretlerde bulunmak ve küfürler savurmakla suçlanmıştı.

SET İŞÇİLERİNDEN SUÇLAMA

Set işçileri, Oktay’ı suçlayarak “Bizler Limon Yapım’ın Fox TV’de yayınlanan Savaşçı dizisinin teknik ekibi olarak, bu sabaha karşı sahne çekimi sırasında başrol oyuncusu Berk Oktay’ın tüm ekibe ağır hakaretler ve küfür ederek (O… çocukları, yapacağınız işi s.keyim. Siz ancak otu..ir çekersiniz, s.ktirin gidin) seti terk etmesinden dolayı Berk Oktay ile çalışmayı reddederek kendisini boykot ediyoruz. Bu kararımızı tüm kamuoyuna duyururuz.” açıklamasını yapmıştı.

OKTAY, KENDİNİ SAVUNDU

Berk Oktay ise suçlamaların ardından basın mensuplarına bir bülten geçmiş ve şu ifadeleri kullanmıştı: “Oyuncu olarak görev aldığım, canla başla çalıştığım ve başarısıyla gurur duyduğum ‘Savaşçı' isimli dizimiz ve şahsımla ilgili yapılan iftira ve karalama kampanyasını üzülerek takip etmekteyim. Herkes şunu bilmelidir; 17 senedir, şerefimle, ahlaki değerlere olan bağlılığımla dimdik durarak, tırnaklarımla kazıyarak alın teri döktüğüm bu sektörde, her çalışma arkadaşımı, yol arkadaşımı kardeşim gibi görüp, kendimden ayırmadım. Ekmek kırıntısının değerini çok iyi bilen biri olarak, Savaşçı dizisi dahil hiçbir arkadaşımın hakkı yenmesin, maddi zarara uğramasın diye bant yetiştirme kaygısı yaşanan bölümlerde kendimden fedakarlık edip onlardan fazla çalıştım (ekipler 2'ye bölünebiliyor ben bölünemiyorum). Geçmişte çalıştığım yüzlerce bölüm dizide bir kişinin dahi kalbini kırmamışken toplucu bir ekibe küfrettiğime inanmak haksızlıktır. Tüm oyuncu arkadaşlarım “Yönetmen bu sete bir daha girerse biz bu işte yokuz” demişken, yönetmenin ve ekibinden birkaç kişinin manipülasyonuna, provokasyonuna kanmak ve inanmak abestir. Ben ve gerçeği bilen gören tüm ekip arkadaşlarım işimizin başında, Savaşçı ruhumuzla dizimizi çekmeye devam ediyoruz. Gerçeği gören şirketimiz Limon film, bana desteklerini ileten tüm sektör çalışanı emekçi kardeşlerime ve seyircilerimize teşekkür ederim. Kalbimiz temiz olsun.

HESABI ÇALINDI

Ve Berk Oktay’ın tüm bu sürecin ardından Instagram hesabı hack’lendi. Sosyal medya hesabının bu yaşanılan gerginliğin üzerine gelmesi şaşkınlık yarattı. Oyuncu, hesabının çalındığını açıkladı ve hukuki işlemlerin başlatıldığını duyurdu.

tyAtyAtyA

Önce küfür iddiasıyla gündeme geldi, şimdi ise... ile ilgili etiketler Berk Oktay Sosyal Medya küfür hakaret Savaşçı hesabı
GÜNÜN VİDEOSU

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İlham Aliyev ve Fulya Öztürk arasındaki diyalog gündem oldu!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Azerbaycan lideri İlham Aliyev'in Nahçıvan'da gazeteci Fulya Öztürk ile aralarında geçen diyalog sosyal medyada gündem oldu.