Muhalif medya bunu neden görmedi? 1915 Çanakkale Köprüsünü yapan firmalardan biri CHP'li vekilin

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Çanakkale Zaferi'nin yıldönümünde açılışını gerçekleştirdiği 1915 Çanakkale Köprüsü geçiş ücreti nedeniyle muhalif medyanın hedefinde olmaya devam ediyor. AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan Meclis'te yaptığı açıklamada bu tartışmalara son noktayı koydu. İhalenin açık yapıldığının altını çizen Turan, köprüyü yapan 4 firmadan birinin sahibinin CHP'li vekil olduğunu söyledi.

Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılışı yapılan 1915 Çanakkale Köprüsü, tüm dünya tarafından övgüyle bahsedilirken muhalefet yine geçiş ücretini beğenmedi.

Ücret tartışmaları dünkü TBMM Genel Kurulu’nda da gündeme geldi. AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan ise net ifadeleriyle tartışmalara son noktayı koydu.

"TEMELSİZ İDDİALAR"

1915 Çanakkale Köprüsü'nün dünyanın en büyük köprüsü olduğunu ifade eden Turan, "Yok 'rant sağlandı.' yok 'Şirkete kıyak geçildi.' gibi temelsiz iddiaları konuşmanın bu topluma faydası olmadığı kanaatindeyim.

"KÖPRÜYÜ YAPAN 4 FİRMADAN BİRİ CHP'Lİ VEKİLE AİT"

İhale açık yapıldı, herkes öneride bulundu. 45 bin geçiş çok fazlaysa siz girseydiniz, 35 bin verseydiniz; bu verildi. On yıl uzunsa siz beş yıl verseydiniz; bu verildi. İhale böyle yapıldı yani idari bir kararla bir yasama çalışması yapılmadı ki." diye konuştu.

İnsanları işine, firmasına, mezhebine, dinine, siyasetine göre sınıflandırmayı ahlaki bulmadığını dile getiren Turan, "Ama 4 tane firma ortak yaptı bu işi. 2'si Kore firması, 1'i Limak, Nihat Özdemir. 4'üncü firma kim, biliyor musunuz? Yapı Merkezi, Ersin Arıoğlu, İstanbul CHP Vekili. 'Rant' diyorsunuz, 'istismar' diyorsunuz, 'kıyak' diyorsunuz; 4 taneden 2'si Koreli, 1'i Limak, 1'i CHP vekili.

"BİR KEZ DE TÜRKİYE'NİN YAPTIĞI İŞTEN GURUR DUYUN"

Kaldı ki çok kıymetli bir arkadaş, işini iyi yapan bir arkadaş; bunu söylemekten mahcup oluyorum ama insanları tanımadan bilmeden 'beşli çete'. Hangisi beşli çete? Bunlar ayıp şeyler. Bu ülkede taş taş üstüne koyan CHP'si, AK Parti'si, başkası, kim varsa baş göz üstüne ama iftira atmayın. Bir kez de Türkiye'nin yaptığı işten gurur duyun, bu sizi küçültmez!Çanakkale Köprüsü'nde beşli çete falan yok." diye konuştu.

Muhalif medya bunu neden görmedi? 1915 Çanakkale Köprüsünü yapan firmalardan biri CHP'li vekilin ile ilgili etiketler ihale CHP Bülent Turan 1915 çanakkale köprüsü firma
GÜNÜN VİDEOSU

Kenan Sofuoğlu'nun 4 yaşındaki oğlu şimdi de TIR kullandı

Eski motosiklet dünya şampiyonu Kenan Sofuoğlu'nun 4 yaşındaki oğlu Zayn Sofuoğlu, son olarak dev bir TIR'ın direksiyonuna geçti.