Muhalefet medyasında "kapalı okul" çarpıtması

Karar Gazetesi'nde, Milli Eğitim Bakanı'nın son açıklamaları üzerinden izansız bir haber yer aldı. Okulların sadece 13 binde 1'inin kapalı olmasına karşın, Karar, MEB'i eleştirmek için "Bakan Özer'in 'sıfır vaka' hedefi tutmadı! Okullar karantinayla açılıyor... " şeklinde bir haber yayımladı. Haber, gelen tepkiler üzerine yayından çekildi...

Okullar bir haftalık aradan sonra pazartesi günü yüz yüze eğitime kaldığı yerden devam edecek. Sınıflarda ders zili çalmasının hemen öncesinde ise Milli Eğitim Bakanlığından pandemi koşullarıyla ilgili yeni bilgiler geldi.

Yüz yüze eğitime ara verilen sınıf sayısını açıklayan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 850 bin sınıftan sadece 66’sında eğitime ara verildiğini duyurdu.

SADECE 66 OKUL KAPALI...

"22 Kasım 2021 tarihi itibariyle 850 bin sınıftan sadece 66’sı kapalı olacak. Diğer tüm sınıflar yüz yüze eğitime devam edecek" diye konuşan Milli Eğitim Bakanı Özer, "En az iki doz aşı olmuş ve aşı olmadan antikora sahip öğretmen oranımız yüzde 93’ler seviyesinde" dedi.

MUHALEFET MEDYASINDA ÇARPITMA!

Diğer yandan, bu açıklamalar Gelecek Partisi'ne yakınlığıyla bilinen Karar Gazetesi'nde çok farklı bir biçimde yer buldu.

Karar haberi, "Bakan Özer'in 'sıfır vaka' hedefi tutmadı! Okullar karantinayla açılıyor... Milli Eğitim Bakanı Mustafa Özer, yüz yüze eğitime verilen aranın ardından 66 sınıfın ders başı yapamayacağını söyledi." şeklinde okurlarına sundu.

Bakan Özer'in, Covid 19 salgını nedeniyle bir buçuk yıl kapalı kalan okuları sadece 66 fire ile eğitim öğretime devam edecek seviyeye getirmesi konusundaki başarısını görmezden gelen Karar'a tepkiler de gecikmedi.

Okulların sadece 13 binde 1'inin kapalı olması üzerinden muhalefet yapan Karar Gazetesi okurlardan gelen sert eleştiriler üzerine söz konusu haberi yayından kaldırdı.

Muhalefet medyasında "kapalı okul" çarpıtması ile ilgili etiketler MEB Okul pandemi mahmut özer
GÜNÜN VİDEOSU

Kastamonu'da şiddetli yağış! Dereler taştı, okullar tatil edildi

Kastamonu'nun İnebolu ilçesinde şiddetli yağış nedeniyle hayat durma noktasına geldi. İnebolu Çayı'nda ortaya çıkan görüntüler ise oldukça korkutucu.