MSÜ sınavı ertelendi mi 2020? ÖSYM Başkanı açıkladı!

MSÜ sınavı ertelendi mi 2020? ÖSYM tarafından uygulanacak olan MSÜ sınavının 29 Mart Pazar günü yapılacağı ÖSYM'nin yayımladığı takvimde belirtilmişti. Türkiye'de görülen koronavirüs salgınının ardından okullar ertelendi. Birçok kişi MSÜ sınavının ertelenip ertelenmeyeceğini merakla araştırıyor. Peki, MSÜ sınavı ertelendi mi 2020? ÖSYM Başkanı açıkladı! Detaylar haberimizde...

MSÜ sınavı ertelendi mi 2020? Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve tüm dünyaya yayılan koronavirüs salgını Türkiye'de de görüldü. Okullar tatil edildi. Uzmanlar zorunlu olmadıkça evden çıkılmaması gerektiği konusunda uyarılar yapmaya devam ediyor. MSÜ sınavına girecek olan birçok öğrenci sınava kısa bir süre kala erteleme yapılacak mı merak ediyor.  ÖSYM Başkanı Halis Aygün, MSÜ sınavının ertelenmesi hakkında açıklama yaptı. Peki, MSÜ sınavı ertelendi mi 2020? ÖSYM Başkanı açıkladı! Detaylar haberimizde...

msü sınavı ertlenecek mi ile ilgili görsel sonucu

MSÜ SINAVI ERTELENDİ Mİ?

Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı’nın ertelendiğine dair ÖSYM’den henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Ancak ÖSYM Başkanı Halis Aygün, Twitter’de kendisine yöneltilen MSÜ hakkındaki soruya “Ertelenecek” şeklinde yanıtladı.

MSÜ sınavı ertelendi mi 2020? ÖSYM Başkanı açıkladı! - Resim : 2

BAKAN AKAR'DAN AÇIKLAMA

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, koronavirüs salgınına karşı ilave birtakım tedbirler aldıklarını belirterek, "Milli Savunma Bakanlığı tüm teşkilatı ile bu salgın riskine karşı teyakkuz halindedir" dedi.

Bakan Akar, beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ve Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal'ın da katılımıyla dün akşam Bakanlık'ta gerçekleştirdiği toplantıda Türk Silahlı Kuvvetlerinde, koronavirüs kapsamında alınacak önlemleri ele aldı. Bakan Akar, "Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de toplum sağlığını tehdit eden koronavirüse karşı aldığımız birçok tedbiri geçen hafta hayata geçirmiş bulunuyoruz. Genelkurmay Başkanımız, Kuvvet Komutanlarımız ve ilgili personelimizin katılımıyla yaptığımız toplantıda ilave birtakım önlemlerin de bugünden itibaren uygulamaya konulması kararı alınmıştır" dedi.

'TÖREN GİBİ FAALİYETLER İPTAL EDİLDİ'

Bakan Akar, alınan kararlar ile personelin ve halkın virüsten korunmasını hedeflediklerini belirterek, alınan tedbirleri şöyle özetledi:

"Bu tedbirler, yurt içi ve yurt dışı harekatlarımızı, hudutlarımızın güvenliğini ve Türk Silahlı Kuvvetlerinin diğer faaliyetlerini olumsuz etkilemeyecek şekilde uygulanacaktır. Milli Savunma Üniversitesine bağlı Harp Okulları ve Astsubay Meslek Yüksek Okulları ile Harp Enstitüleri 13 Nisan 2020 tarihine kadar tatil edilmiştir. Tören, konferans, kısa süreli toplantı, kurs, fuar, seminer gibi faaliyetler de iptal edilmiştir. Bu dönemde birlik, karargah ve kurumlara ziyaretçi alınmayacaktır. Orduevleri ve misafirhanelere; görevli personel ile mücbir sebepler için konaklayanlar haricinde kimse kabul edilmeyecek, günü birlik girişlere izin verilmeyecektir. Milli ve uluslararası tatbikatlar ertelenmiştir. Yurtdışı geçici görevler de ikinci bir emre kadar durdurulmuştur. Şu anda yurt dışında olan personel yurda dönüşlerinde sağlık kontrolüne tabi tutulacak ve belirli bir süre diğer personel ile temasları önlenecektir."

'BAKANLIK SALGIN RİSKİNE KARŞI TEYAKKUZ HALİNDEDİR'

Bakan Akar, celp işlemlerine ilişkin ise, şu bilgileri verdi:

"Yükümlü erbaş ve erlerimizin celp işlemlerine mevcut planlar çerçevesinde devam edilecektir. Gençlerimizin eğitim merkezlerine katılışları sırasında Sağlık Bakanlığı ile koordineli olarak ek önlemler de alınacaktır. Aileleri tarafından bizlere emanet edilen Mehmetçiklerimizin hafta sonu izinlerini bir süreliğine durdurmuştuk. Askerlerimizin sağlığını ön planda tutarak hayata geçirdiğimiz bu uygulamanın yanı sıra ilave tedbirler de aldık, almaya devam ediyoruz. Hudut birliklerinde de çeşitli önlemler aldık. Yasa dışı geçişlerle mücadeledeki faaliyetimizi personelimizi virüse karşı koruyacak şekilde, koruyucu elbise ve maske takviyesi dahil yeniden düzenledik. Aldığımız tedbirler bunlarla sınırlı olmayıp günlük hayatın akışı içinde gerekli tedbirler teknolojik imkanlar da kullanılarak alınmaktadır. Milli Savunma Bakanlığı tüm teşkilatı ile bu salgın riskine karşı teyakkuz halindedir. Başta Sağlık Bakanlığı olmak üzere ilgili bakanlık ve kurumlarla koordineli şekilde gerekli tedbirler alınmaktadır. Gelişmeler dikkat ve hassasiyetle takip edilmektedir."

 

MSÜ sınavı ertelendi mi 2020? ÖSYM Başkanı açıkladı! ile ilgili etiketler Milli Savunma Bakanlığı Milli Savunma Üniversitesi MSÜ Halis Aygün 2020 Sınav sınav ne zaman sınav ne zaman yapılacak