'HDP/PKK kamilen itlafı gereken bir siyasi haşere sürüsüdür'

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla HDP'yi hedef aldı. Yalçın, ''Terör örgütü HDP/PKK, kâmilen itlafı gereken bir siyasi haşere sürüsüdür'' ifadelerini kullandı.

MHP İstanbul Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. E. Semih Yalçın, Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin "HDP kapatılmalıdır" çıkışının ardından sosyal medya hesabından HDP’yi hedef alan açıklamalarda bulundu.

''HDP İTLAFI GEREKEN BİR SİYASİ HAŞERE SÜRÜSÜDÜR''

"Terör örgütü HDP/PKK, kâmilen itlafı gereken bir siyasi haşere sürüsüdür” diyen MHP’li Yalçın, HDP’nin Devlet Bahçeli’ye verdiği “Ağzınızı kapatırsanız ülkenin geleceğine büyük iyilik etmiş olacaksınız” yanıtına da, “Terör uzantıları yine hadlerini aşmış... Bize ağzımızı kapatmamızı söyleyen HDP, kanlı bir terör örgütünün her açıdan tescilli siyasi ayağı, terör örgütü icra kurulunun üyesidir. Partinin karar mekanizması Kandil ve İmralı’dır" diyerek yanıt verdi.

Yalçın, "HDP, ağızları kapatılması gereken kravatlı mazbatalı Güruhtur" ifadesini kullandı.

'HDP/PKK kamilen itlafı gereken bir siyasi haşere sürüsüdür'

BAHÇELİ NE DEMİŞTİ?

Bahçeli, Twitter'dan art arda yaptığı açıklamalarda HDP'ye yüklenmiş; "Bu kervan böyle gitmemelidir. Adalet ve hukuk mutlak surette devreye girmeli, HDP’nin kapısına açılmamak üzere kilit vurulmalıdır. Yani demem odur ki, HDP’yi Türk siyasetinin taşıma ve hazmetme kapasitesi dolmuştur. Bu terör ve bölücülük yatağı kapatılmalıdır" demişti.

 

'HDP/PKK kamilen itlafı gereken bir siyasi haşere sürüsüdür' ile ilgili etiketler MHP Semih Yalçın HDP Devlet Bahçeli haşere
GÜNÜN VİDEOSU

Tarladaki yumurtalarını korumak isteyen kuş, kanatlarını açarak traktöre karşı koydu!

Manisa'da bir mahmuzlu kızkuşu, kendisine doğru ilerleyen traktörü görünce kaçmak yerine kanatlarını açarak traktöre karşı koydu. Tarladaki yuvasını ve yumurtalarını korumak isteyen kuşun traktörle tarlayı süren çiftçiyi durdurduğu anlar kameraya yansıdı.